REKLAMA:

Znamy laureatów III edycji konkursu plastycznego „Wrzesień 1939 r.”

edukacja
28.10.2011 r., godz. 06.30
Znamy laureatów III edycji konkursu plastycznego „Wrzesień 1939 r.”
Siedmioro laureatów i siedmioro wyróżnionych otrzymało wczoraj nagrody i dyplomy za udział w konkursie plastycznym organizowanym przez SP3, Portal Zambrow.org i MOK RIH, pod patronatem burmistrza Zambrowa.

W czwartek wieczorem w siedzibie Regionalnej Izby Historycznej w Zambrowie odbyło się uroczyste podsumowanie III konkursu plastyczno-historycznego „Bitwa o Zambrów – 11. września 1939 r.” Do udziału w konkursie zapraszaliśmy wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i ponagimnazjalnych. Chcąc wziąć udział w konkursie należało, w terminie do 30. września dostarczyć pracę plastyczną wykonaną dowolną techniką. Zadaniem uczestników było wykonanie rysunku lub obrazu przedstawiającego Bitwę o Zambrów lub inne tragiczne wydarzenia września 1939 roku.

Na tegoroczny konkurs wpłynęło 47 prac, zarówno ze szkół podstawowych, jak i gimnazjum. Wśród podstawówek najwięcej prac zgłoszonych zostało ze Szkoły Podstawowej nr 3 – 16. Ze Szkoły Podstawowej nr 5 wpłynęło 6 prac, a ze Szkoły Podstawowa nr 4 - 3 prace. Otrzymaliśmy też jedną pracę ze Szkoły Podstawowej w Kołakach Kościelnych. W kategorii szkół gimnazjalnych do konkursu zgłoszonych zostało 20 prac, w tym 19 z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Zambrowie oraz jedna z Zespołu Szkół w Kołakach Kościelnych.

Prace oceniała w dwóch kategoriach wiekowych czteroosobowa komisja, w skład której weszli: historyk, plastyk, nauczyciel i dziennikarz. Każdy z jurorów oceniał prace niezależnie, według własnych kryteriów przyznając od 0 do 10 pkt. Suma punktów zdecydowała o wyłonieniu laureatów i wyróżnionych.

I tak w kategorii szkół podstawowych I miejsce zajął Bartosz Krajewski z SP3, II miejsce – Michał Milewski z SP4, III miejsce – Jakub Trzaska z SP3. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymało czworo uczniów: Emilia Bielska SP5, Zuzanna Hryńko SP4, Jakub Michalski SP3 i Laura Chrapczyńska SP3.

W kategorii gimnazjów I miejsce otrzymała Magdalena Tomaszewska. II miejsce ex aequo: Beata Urbanek i Paulina Szabłowska. III miejsce zajęła praca Marzeny Gołębiewskiej. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: Patrycja Żochowska, Natalia Grabowska i Joanna Wdziękońska. Wszystkie osoby nagrodzone w kategorii gimnazjów to uczennice Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Zambrowie.

Laureaci otrzymali wczoraj nagrody rzeczowe ufundowane przez zambrowski oddziały Kasy Stefczyka oraz Zambrowski Portal. Dodatkowo każdy laureat i wyróżniony otrzymał zestaw gadżetów promocyjnych ufundowanych przez Miasto Zambrów i Kasę Stefczyka. Symboliczne nagrody i podziękowania trafiły także do rąk nauczycieli, pod okiem których powstawały prace w szkołach.

Organizatorami III konkursu plastyczno-historycznego byli: Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie, Zambrowski Portal Internetowy www.zambrow.org oraz MOK Regionalna Izba Historyczna. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Burmistrz Miasta Zambrów.

Wystawę pokonkursową oglądać można od dziś do przyszłego piątku (4. listopada), w siedzibie Regionalnej Izby Historycznej (Al. Woj. Pol. 7, I piętro), w godzinach od 8.00 do 16.00. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy nauczycieli plastyki, historii i wychowawców do odwiedzenia RIH i obejrzenia wszystkich prac konkursowych.

GZ


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: