REKLAMA:

Podsumowano akcję „Zambrów na rowery”

rekreacja/wypoczynek
28.10.2011 r., godz. 06.25
Podsumowano akcję „Zambrów na rowery”
Kilkanaście osób zaangażowanych w organizację rajdów Zambrów na rowery spotkało się wczoraj z burmistrzem w czasie konferencji podsumowującej dotychczasowe wyprawy.

W czwartek popołudniu w sali konferencyjnej Urzędu Miasta zorganizowano kameralną uroczystość poświęconą podsumowaniu dotychczasowych akcji „Zambrów na rowery”.

Burmistrz Kazimierz Dąbrowski podziękował kilkunastu osobom najbardziej zaangażowanym w organizowanie i propagowanie cyklicznej akcji rowerowej. Rajdy odbywały się w każdą pierwszą sobotę miesiąca od maja do października. W sumie w tym roku odbyło się 6 tego typu akcji, a jesienią w roku ubiegłym – dwie. W tym roku cykliści byli w miejscowości Tybory Kamianka, w Szumowie, Srebrnej i trzy razy Czerwonym Borze. W ubiegłym roku dwukrotnie celem wyprawy była polana modrzewiowa w Czerwonym Borze.

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Za każdym razem we wspólnych wyprawach rowerowych udział brało od 120 do 240 osób.

Podczas wczorajszego spotkania w Urzędzie Miasta był czas na podsumowania, wspomnienia oraz omówienie niedociągnięć. Rowerzyści orzekli, że akcję z całą pewnością należy kontynuować w kolejnych latach. Mają być jednak pewne zmiany. Po pierwsze, uwzględniając uwagi zgłaszane przez mieszkańców, akcja organizowana będzie najprawdopodobniej nie w soboty, a niedziele. Po drugie rozważano jak można uatrakcyjnić wyjazdy, aby przyciągnąć większą ilość uczestników. Padały różne propozycje, m.in. organizowania występów artystycznych, spotkań z ciekawymi ludźmi, czy stoiska z serwisem rowerów.

Po wczorajszym spotkaniu burmistrz będzie rozważał, czy nie organizować dodatkowego rajdu dla przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych. Rajd taki mógłby się odbywać na terenach zielonych od zalewu do Księżego Lasku i mógłby być połączony z piknikiem rodzinnym. Poza tym padły propozycje organizowania dwóch wypraw w miesiącu. Jedna miałaby mieć tradycyjną długość, tj. około 15-20 km w jedną stronę, druga – organizowana w inny weekend – przeznaczona byłaby dla osób zaawansowanych i mogłaby mieć długość od 60 do 90 km.

W czasie spotkania burmistrz wrócił do tematu budowy ścieżki rowerowej z Zambrowa do Czerwonego po byłym torowisku. Pomysł ten rozpatrywany był już kilka lat temu. Wówczas jednak nic z tego nie wyszło, bo miasta nie było stać odkupić gruntów od gminy wiejskiej. Obecnie władze Zambrowa rozważają możliwość zrealizowania takiej inwestycji, jeżeli tylko gmina wiejska Zambrów zgodziłaby się udostępnić miastu w dzierżawę teren po byłym torowisku.

GZ


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: