REKLAMA:

Dziś z Zambrowa do Hodyszewa wyruszyła XXVI Piesza Pielgrzymka (foto + video)

religia
26.08.2011 r., godz. 11.50
Z Zambrowa wyruszyła XXVI Piesza Pielgrzymka do Hodyszewa
Kilkuset pątników ruszyło w piątek rano z Zambrowa na Pieszą Pielgrzymkę do Hodyszewa.

Już po raz 26. z Zambrowa wyruszyła Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Bierze w niej udział kilkaset osób. Na pątniczy szlak ruszyli około godziny 9.00 po porannej Mszy Św. odprawionej w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. Droga jaką mają do pokonania pielgrzymi (52 km) została rozłożona na dwa dni.

Pierwszy kilometr razem z pielgrzymami przeszli: ks. bp. Diecezji Łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski, dziekan zambrowski ks. prał. Jerzy Samsel oraz jeden z pomysłodawców pielgrzymki - Lech Feszler. Pątnikom przez całą drogę z Zambrowa do Hodyszewa towarzyszą księża, diakoni, siostry zakonne i sztab kilkudziesięciu osób tworzących służbę porządkową pielgrzymki.

Dzisiejszą noc pątnicy spędzą w Brzóskach Brzezińskich oraz Średnicy Jakubowięta. Jutro rano wyruszą w dalszą drogę do Hodyszewa. Do grupy żółtej i niebieskiej idących z Zambrowa, dołączy grupa zielona z Wysokiego Mazowieckiego. Tego dnia przewidziane są postoje w Dąbrówce Kościelnej, miejscowości Kostry Noski oraz w Nowych Piekutach.

Do celu pielgrzymi dotrą w sobotę około godziny 15.15. Około 45 później w Sanktuarium w Hodyszewie odprawiona zostanie Msza Św. przed cudownym obrazem, po której odbędzie się pielgrzymka do Krynicy. Tam o godzinie 17.30 odprawiona zostanie Msza polowa. Na godzinę 18.00 w sobotę zaplanowane są pierwsze powroty do domu.

Poniżej galeria zdjęć zrobiona przez naszych fotoreporterów i amatorski filmik video z wymarszu pielgrzymki z Zambrowa:ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: