REKLAMA:

OSM Zambrów - historią. Mlekpol w Zambrowie

inwestycje
05.11.2003 r., godz. 06.55
Z dniem 1 listopada OSM Zambrów została przyłączona do grajewskiej spółdzielni mleczarskiej Mlekpol. Razem z Okręgową Spółdzielnią z Zambrowa do Mlekpolu przyłączona została OSM Augustów. Teraz obie te spółdzielnie stały się zakładami produkcyjnymi spółdzielni z Grajewa, a dotychczasowi członkowie tych spółdzielni stali się członkami Mlekpolu. Obecnie w skład holdingu Mlekpol wchodzi już sześć zakładów mleczarskich.
Decyzja o przyłączeniu OSM Zambrów do Mlekpolu zapadła, tak jak wcześniej pisaliśmy na naszym Portalu, 11 października w czasie Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Mlekpolu.
Zdaniem prezesa Mlekpolu, Edmunda Borawskiego, konsolidacja zakładów mleczarskich ułatwi zdobywanie rynku po wejściu Polski do Unii Europejskiej i sprawi, iż bardziej atrakcyjna będzie oferta eksportowa. Obecnie eksport stanowi 20% udziału we wpływach spółdzielni ze sprzedaży. Każdy z zakładów wchodzących w skład grajewskiego Mlekpolu specjalizuje się w określonych produktach. Podobnie będzie także w przypadku nowo przejętych.
Poza tym, wszystkie zakłady wchodzące w skład Mlekpolu np. prowadzą wspólny marketing, a jednocześnie pozostają przy produkcji, w której się wyspecjalizowały.
Na bazie linii produkcyjnych w Zambrowie prezes Mlekpol - Edmund Borawski, planuje rozwijać produkcję wyrobów UHT, serów salami, serków homogenizowanych i mleka w proszku. Obecnie Zambrów przerabia 100 milionów litrów rocznie. Prezes Mlekpolu chce, by na koniec 2004 roku przerabiano 185 milionów litrów mleka.
Agnieszka Maliszewska, RAINET


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: