REKLAMA:

Wrócili z rajdu rowerowego Zambrów – Wilno (foto)

rekreacja/wypoczynek
21.07.2011 r., godz. 06.15
Wrócili z rajdu rowerowego Zambrów – Wilno
Do Zambrowa powrócili już wszyscy rowerzyści biorący udział w rajdzie rowerowym z Zambrowa do Wilna. Dziennie pokonywali od 100 do 140 km. Do celu pielgrzymki dotarli w sobotę, natomiast do Zambrowa większość cyklistów wróciła autokarem w niedzielę wieczorem. Dwóch w drogę powrotną wybrało się rowerami. W Zambrowie byli we wtorek. Akcja okazała się dużym sukcesem. Organizatorzy już zapowiadają kolejne tego typu imprezy.

W czwartek, 14. lipca rano spod pomnika Żołnierza Dwudziestolecia Międzywojennego w Zambrowie grupa rowerzystów wyjechała w drogę do Wilna na Litwie. W rajdzie udział wzięło 24 osoby, w tym 4 kobiety. Byli to zarówno mieszkańcy Zambrowa, jak i Szumowa, Wysokiego Mazowieckiego oraz Czyżewa.

Trasa obejmowała malownicze regiony naszego kraju oraz Litwy. Uczestnicy pokonali w sumie około 370 km, omijając przy tym ruchliwe trasy, aby po 3 dniach dojechać do Wilna. Nie obyło się bez drobnych problemów ze sprzętem (w trakcie rajdu 5 razy trzeba było wymieniać dętki), jednak ogólnie uczestnicy wyprawy nie mieli większych utrudnień w dotarciu do celu.

Rajd Zambrów - Wilno podzielony był na 3 etapy, każdego dnia uczestnicy do przejechania mieli od 100 do 140 km. W sobotę o godzinie 18.00 uczestnicy dotarli do Wilna. Nocleg mieli na przedmieściach Wilna - w Polskiej Szkole Rolniczej.

- „Organizacja rajdu stała na wysokim poziomie.” - powiedziała nam Barbara Reinke jedna z czterech kobiet, które uczestniczyły w rajdzie Zambrów-Wilno – „Pan Eugeniusz Borowski dopilnował wszystkiego pod względem organizacyjnym świetnie. Zarówno noclegi, wyżywienie, jak i trasa, przygotowane były doskonale.” - dodaje Barbara Reinke.

Czwarty dzień rajdu (niedziela, 17. lipca) był dniem turystycznym, w trakcie którego rowerzyści mieli okazję odwiedzić m.in. cmentarz na Rossie, kościół Św. Piotra i Pawła, Wzgórze Trzech Krzyży, z którego rozpościera się piękny widok na Wilno oraz Starówkę. W Wilnie na uczestników rajdu rowerowego z Zambrowa czekał Burmistrz Kazimierz Dąbrowski, ks. bp. Diecezji Łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski oraz Proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej ks. dziekan Jerzy Samsel. Każdy uczestnik pielgrzymki rowerowej otrzymał Certyfikat. Pielgrzymi wzięli też udział we Mszy Świętej w Ostrej Bramie.

Powrót rowerzystów biorących udział w rajdzie rowerowym zaplanowany był na 17. lipca. Większość z dwudziestoczteroosobowej grupy uczestników do Zambrowa powróciło w niedzielę wieczorem autokarem, natomiast dwóch uczestników postanowiło wrócić na dwóch kółkach. Osoby te dotarły do Zambrowa we wtorek po południu.

- „Atmosfera była bardzo dobra. Wszyscy wracali zadowoleni, w związku z tym uważam, że ten rajd odbył się tak jak powinien.” - powiedział nam organizator rajdu rowerowego Eugeniusz Borowski.

Rajd okazał się dużym sukcesem. W związku z tym organizatorzy już zapowiadają kolejne podobne imprezy w przyszłości.

- „Mamy zamiar zorganizować w przyszłym roku rajd. Jeszcze nie wiem dokąd. Być może do Lwowa, być może kraje nadbałtyckie. Zobaczymy.” - zapowiada pan Eugeniusz Borowski.

Pan Eugeniusz Borowski pragnie bardzo serdecznie podziękować burmistrzowi Miasta Zambrów Kazimierzowi Dąbrowskiemu za objęcie honorowego patronatu nad rajdem oraz za współpracę.

Poniżej galeria zdjęć z wyprawy.

Chcesz wywołać wybrane zdjęcie z imprezy?
Wszystkie zdjęcia prezentowane w niniejszym artykule oraz dodatkowe niepublikowane ujęcia wykonane w czasie tej imprezy przez dwóch uczestników rajdu - do obejrzenia i wywołania „od ręki” w Salonie Fotograficznym – ul. Świętokrzyska 3, w Zambrowie.


ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: