REKLAMA:

Bo my jesteśmy pokolenie nowe...

edukacja
23.05.2011 r., godz. 06.10
Sztuka słowno-muzyczna Jestem małym ekologiem wystawiona przez koło teatralne Gwiazdeczki z MP1 w Zambrowie
„Bo my jesteśmy pokolenie nowe, na ekologię już postawić czas...” tak śpiewały dzieci z koła teatralnego „Gwiazdeczki” Miejskiego Przedszkola nr 1 w Zambrowie prezentując inscenizację słowno-muzyczną pt. „Jestem małym ekologiem”.

Patrząc na zdjęcia jakie zamieszczaliśmy kilkanaście dni temu na łamach Portalu, pokazujące jak okoliczne lasy są zanieczyszczone śmieciami, dochodzimy do wniosku, że w niektórych przypadkach jedyna nadzieja na zmiany w tej płaszczyźnie, to małe dzieci – nowe, rosnące pokolenie, które będzie miało ukształtowaną świadomość ekologiczną, dzięki edukacji w tym zakresie już od najmłodszych lat.

Wychodząc z podobnego założenia, panie prowadzące koło teatralne Gwiazdeczki w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Zambrowie, postanowiły wraz ze swoimi podopiecznymi przygotować i wystawić sztukę słowno-muzyczną pt. „Jestem małym ekologiem”.

- „Doskonale wiemy, że kształtowanie świadomości ekologicznej to proces, który należy rozpocząć już od najmłodszych lat po to, by nabyte wiadomości, umiejętności i nawyki stały się fundamentem przyszłych proekologicznych zachowań.” – mówią nauczycielki z Akademii Malucha.

Wspólne spotkanie było doskonałą okazją do podsumowania całorocznego cyklu działań z zakresu edukacji ekologicznej, ponieważ poza przedstawieniem, w przedszkolu co roku organizowane są obchody Święta Drzewa, Dnia Ziemi i realizowany jest program profilaktyczny „Czyste powietrze”. Przedszkolaki wzięły ponadto udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Wokalnym „Zdrowie to podstawa”, który odbył się w Wysokiem Mazowieckiem.

To tylko niektóre z podejmowanych przez to i inne przedszkola oraz szkoły działań uczących dzieci dbania o zdrowie, środowisko i uwrażliwiających na piękno otaczającej nas przyrody. Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom i edukacji proekologicznej prowadzonej już od przedszkoli nowe pokolenie nie będzie już miało takich problemów ekologicznych, ja wyrzucanie przez niektóre osoby śmieci do lasu.

GZ


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: