REKLAMA:

XXIV Zambrowska Piesza Pielgrzymka w drodze do Hodyszewa

religia
28.08.2009 r., godz. 13.30
XXIV Zambrowska Piesza Pielgrzymka do Hodyszewa
Dziś rano po godzinie 9.00 na Pieszą Pielgrzymkę do Hodyszewa wyruszyło ponad 500 pątników. Droga jaką mają do pokonania pielgrzymi (52 km) została rozłożona na dwa dni.

Już po raz 24 po porannej Mszy Św. odprawionej w Kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie, wyruszyli pątnicy do Sanktuarium w Hodyszewie. W drogę z Zambrowa wyruszyło ponad 500 osób. Dziś wieczorem do zambrowskiej grupy dołączą pątnicy z Wysokiego Mazowiecka. W sumie w sobotę do Hodyszewa dotrze około 1000 osób.

Pielgrzymów z Zambrowa na pątniczy szlak odprowadzili i symboliczny pierwszy kilometr przeszli: Biskup Łomżyński Stanisław Stefanek i dziekan zambrowski ks. prał. Jerzy Samsel oraz jeden z pomysłodawców pielgrzymki - Lech Feszler. Pątnikom przez całą drogę z Zambrowa do Hodyszewa towarzyszy 3 księży, 2 diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, 2 siostry zakonne i sztab około 40 osób tworzących służbę porządkową pielgrzymki.

Dzisiejszą noc pątnicy spędzą w Brzóskach Brzezińskich, Brzóskach Markowizna oraz Średnicy Jakubowięta, Średnicy Maćkowięta i Średnicy Pawłowięta. W sobotę rano wyruszą w dalszą drogę do Hodyszewa.

Do celu dotrą w sobotę około godziny 15.00, a o godz. 16.00 odprawiona zostanie Msza Św. przed cudownym obrazem. Po mszy część pielgrzymów już w sobotę powróci autokarami do domu, a część pozostać na różańcu fatimskim, nocną procesję i pasterkę w Hodyszewie.

Polecamy:
:: 2008: Ponad 400 osób wyruszyło w piątek z Zambrowa do Hodyszewa
:: 2007 - Pielgrzymi z Zambrowa wędrują do Hodyszewa
:: 2006 - Pielgrzymi w drodze do Hodyszewa
:: 2005 - XX Zambrowska Piesza Pielgrzymka w drodze do Hodyszewa
:: 2004 - Zambrowska Pielgrzymka w drodze do Hodyszewa
:: 2003 - Zambrowska Pielgrzymka wyruszyła do Hodyszewa
ŁL


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: