REKLAMA:

Ponad 400 osób wyruszyło w piątek z Zambrowa do Hodyszewa

religia
29.08.2008 r., godz. 20.30
XXIII Zambrowska Piesza Pielgrzymka do Hodyszewa /Fot. Grzegorz Zawistowski
Ponad 400 osób, mimo niesprzyjającej aury wyruszyło w piątek z Zambrowa na pieszą pielgrzymkę do Hodyszewa. Przed pątnikami ponad 50 km wędrówki rozłożonej na dwa dni. Piesza Pielgrzyma z Zambrowa do Hodyszewa organizowana jest po raz 23.

Po porannej Mszy Św., kilka minut przed godziną 900 z Kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie wyruszyła grupa pielgrzymów do Hodyszewa. Mimo deszczowej pogody na pątniczy szlak liczący 52 km, z Zambrowa wyruszyło tym razem 393 osoby. Jak udało nam się dowiedzieć, po zapisach w Laskowcu i Jabłonce Kościelnej, w Pielgrzymce uczestniczy 464 osoby, a w sobotę dołączą do nich jeszcze pątnicy z Wysokiego Mazowieckiego.

Pielgrzymów z Zambrowa na pątniczy szlak odprowadzili i symboliczny pierwszy kilometr przeszli Biskup Łomżyński Tadeusz Bronakowski i dziekan zambrowski ks. prał. Jerzy Samsel.

Dzisiejszą noc pątnicy, dzięki życzliwości Państwa Sołtysów i wszystkich gospodarzy, spędzą w Brzóskach Brzezińskich, Brzóskach Markowizna oraz Średnicy Jakubowięta, Średnicy Maćkowięta i Średnicy Pawłowięta. W sobotę rano wyruszą w dalszą drogę do Hodyszewa.

Wejście do Hodyszewa zaplanowane jest na sobotę kilka minut po godzinie 15. O godz. 16.00 odprawiona zostanie Msza Św. przed cudownym obrazem, a po niej przemarsz do krynicy. Po mszy część pielgrzymów w sobotę powróci autokarami do domu, a część pozostać na różańcu fatimskim w Hodyszewie i nocnej procesji ze świecami do krynicy. O północy z soboty na niedzielę zostanie odprawiona Pasterka.

Od 2003 roku zapowiedzi i krótkie relacje z wymarszu Zambrowskiej Pieszej Pielgrzymki do Hodyszewa ze zdjęciami zamieszczane są w Aktualnościach na Zambrowskim Portalu www.zambrow.org, polecamy::
:: 2007 - Pielgrzymi z Zambrowa wędrują do Hodyszewa
:: 2006 - Pielgrzymi w drodze do Hodyszewa
:: 2005 - XX Zambrowska Piesza Pielgrzymka w drodze do Hodyszewa
:: 2004 - Zambrowska Pielgrzymka w drodze do Hodyszewa
:: 2003 - Zambrowska Pielgrzymka wyruszyła do Hodyszewa
Grzegorz Zawistowski


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: