REKLAMA:

Eureko! Ja to wiem! Marysia z Zambrowa była bezkonkurencyjna!

edukacja
29.03.2008 r., godz. 12.00
Uczennica 6-ej klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie wygrała zapowiadany przez nas - dzisiejszy odcinek teleturnieju emitowanego w Polsacie - "Eureko! Ja to wiem!". Do Zambrowa wróciła z laptopem.

Dziedzina wiedzy, w której Marysia zabłysnęła to kynologia – nauka o psach. Chociaż jest jeszcze nastolatką, to marzenia ma bardzo sprecyzowane. W przyszłości chciałaby zostać sędzią kynologicznym.

Po I rundzie uczennica zambrowskiej "Czwórki" zdobyła pierwsze miejsce, osiągając 5 punktów i najlepszy czas. Jej obawy związane z zadaniami z matematyki okazały się niesłuszne. W II rundzie również odpowiedziała na wszystkie pytania i znów była najlepsza! W III rundzie teleturnieju zawodnicy odpowiadali z wybranych przez siebie dziedzin. Marysia wybrała kynologię. Również i w tej rundzie Marysia była bezkonkurencyjna. Dziewczynka nie miała problemu z odpowiedzią na pytania: "Jaką rasę prezentuje maskotka regimentu Gwardii Irlandzkiej?", "Z jakiego kraju pochodzi pies rasy Akita inu?", czy "Jak nazywał się twórca rasy doberman?".

Marysia Leszczyńska z Zambrowa wygrała cały dzisiejszy odcinek i w nagrodę otrzymała laptopa. Tym samym dostała się do finału całej edycji programu, w którym zmierzą się zwycięscy wszystkich 16 teleturniejów (najlepsi z każdego województwa). Zwycięzca całej edycji otrzyma stypendium o wartości pół miliona złotych.
m.z.


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: