REKLAMA:

"Zamtex" zdobywcą złotego medalu.

wiadomości lokalne
20.03.2003 r., godz. 00.00
Zambrowski "Zamtex" podczas "Poznańskiego Tygodnia Mody", który trwał w dniach 4-6 marca, otrzymał złoty medal na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Nagrodzono ekologiczny komplet pościeli z gofry tkackiej.
Od niedawna zambrowski zakład bawełniany oprócz produkcji dotychczasowych tkanin delikatnych, nastawia się na nowe technologie i produkty. Na przykład nagrodzona pościel z gofry jest efektem ponad rocznej współpracy z Instytutem Architektury Tekstyliów w Łodzi. Nowy rodzaj materiału wyglądem bardzo przypomina pościel z kory, jednak powstaje w zupełnie innym procesie produkcyjnym, w związku z czym uzyskano dużo wyższą jakość materiału.
Przy produkcji gofry nie stosuje się metod chemicznych (używanych w przypadku pościeli z kory), efekt "karbowania" uzyskuje się w procesie tkania. Stąd pościel zyskała miano "ekologicznej". Zambrowski "Zamtex" swoją pościel poleca szczególnie alergikom.
Zambrow.org


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: