REKLAMA:

Jak uczniowie w Wiśniewie przywitali wiosnę.

edukacja
28.03.2003 r., godz. 00.00
Uczniowie z SP Wiśniewo prezentowali kraje UE /fot. K.M
Powitanie pierwszego dnia wiosny w Szkole Podstawowej w Wiśniewie miało nietypowy przebieg. Uczniowie zrezygnowali z tradycyjnego topienia Marzanny. Dzień ten został poświęcony państwom Unii Europejskiej. Każda klasa przygotowała prezentację państwa, które wcześniej wylosowała. Celem nadrzędnym, który przyświecał spotkaniu, było przybliżenie uczniom najważniejszych informacji na temat następujących państw:
Grecji, Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Anglii i Francji. Dzięki różnorodnym sposobom prezentacji dzieci poznały położenie państw, ich stolice, język, ustrój, tradycyjne dania, muzykę oraz ulubione rozrywki. Wprawdzie jest wiele sposobów przybliżających tematykę UE, ale najlepiej zrealizujemy cele edukacji europejskiej stosując metody aktywizujące, które umożliwiają osiąganie takich umiejętności jak: uczenie, kreatywne myślenie i działanie, komunikowanie.
Mamy nadzieję, że spotkanie to będzie inspiracją do zorganizowania zajęć przybliżających uczniom historię, instytucje i symbole Unii Europejskiej.
K.M., SP Wiśniewo






 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: