REKLAMA:

Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu w SOSW

edukacja
16.04.2018 r., godz. 12.45
Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu w SOSW
Społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu, wspólnie z innymi placówkami oświatowymi działającymi w Zambrowie, obchodziła Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu.

Obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu odbyły się w czwartek, 12 kwietnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Długoborzu. Z tej okazji przeprowadzono kampanię społeczną, która miała na celu nagłośnienie i omówienie konkretnych zagadnień związanych z autyzmem.

Przy okazji obchodów Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu zostały zorganizowane warsztaty sensoryczne dla dyrektorów, pedagogów i terapeutów ze szkół z całego powiatu zambrowskiego, a także cykl zabaw integracyjnych dla społeczności uczniowskiej ośrodka. Organizatorzy przygotowali też informacje, plakaty, ulotki i balony, które powędrowały do zambrowskich szkół i przedszkoli. W ramach akcji „Zaświeć się na niebiesko”, której symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski, wszyscy uczestnicy spotkania, zaproszeni gości oraz uczniowie zambrowskich szkół i przedszkoli, którzy włączyli się do akcji, tego dnia ubrani byli właśnie na niebiesko.

To jednak nie koniec działań. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Długoborzu, który od wielu lat zajmuje się edukacją dzieci ze spektrum autyzmu, wspólnie ze stowarzyszeniem „Naprzeciw” działającym przy ośrodku, w dniach 12-13 maja zorganizuje konferencję szkoleniową ph. „Świadomość podstawą działania”, której tematem będzie trening zastępowania agresji ART oraz seksualność dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i autystycznym spektrum autyzmu.

Dyrekcja ośrodka w Długoborzu dziękuje Staroście Zambrowskiemu Robertowi Maciejowi Rosiakowi, wszystkim dyrektorom szkół, pedagogom, specjalistom, terapeutom, społecznościom uczniowskim placówek oświatowych działającym w Zambrowie, a także Środowiskowemu Domowi Samopomocy, Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej i Zespołowi Placówek Opiekuńczo–Wychowawczych w Zambrowie za współpracę oraz włączenie się do wspólnych obchodów Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: