REKLAMA:

O włos od tragedii w Szumowie [foto]

straż
15.04.2018 r., godz. 10.40
Pożar ciągnika siodłowego w Szumowie, fot. OSP Szumowo
Ciągnik siodłowy z cysterną z paliwem zapalił się wczoraj w Szumowie, niedaleko przedszkola. Dzięki szybkiej akcji gaśniczej nie doszło do tragedii.

Pożar ciągnika siodłowego miał miejsce wczoraj, 14 kwietnia ok. godz. 11:45 w Szumowie. Spod silnika pojazdu wydobywał się dym i doszło do wybuchu jednego z akumulatorów. Kierowca podjął próbę gaszenia pożaru gaśnicami proszkowymi i wezwał straż pożarną. Sprawa była bardzo poważna – ciągnik przewoził cysternę z 26 tonami oleju napędowego i 6 tonami benzyny. Istniało realne zagrożenie wybuchem. Na dodatek do zdarzenia doszło niedaleko budynków mieszkalnych i przedszkola.

Do akcji gaśniczej niezwłocznie przystąpiły dwie jednostki strażaków - OSP Szumowo i OSP Ostrożne. Strażacy ugasili pożar i zabezpieczyli cysternę przed wybuchem. Ciągnik siodłowy został odholowany.

Warto nadmienić, że w tym samym czasie strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Zambrowa oraz strażacy ochotnicy z Wiśniewa, Zbrzeźnicy i Ład Borowych gasili palący się dom w miejscowości Konopki-Jałbrzyków Stok, o którym pisaliśmy wczoraj: Pożar domu w Konopkach [foto+video].

Jakby tego było mało, w międzyczasie doszło do pożaru kontenera ze śmieciami przy ul. Wyszyńskiego w Zambrowie. Do gaszenia skierowany został zastęp strażaków ochotników z OSP Stary Laskowiec, który, zgodnie z procedurami, zabezpieczał teren w Zambrowie podczas wyjazdu zambrowskich jednostek.

Poniżej zdjęcia z akcji w Szumowie.

RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: