REKLAMA:

Znamy laureatów i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych w gimnazjach

edukacja
12.04.2018 r., godz. 16.50
6 uczniów z MG1 i gimnazjum ZSO w Zambrowie wywalczyło tytuły laureata wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Ponadto 8 uczniów uczęszczających do zambrowskich szkół zdobyło w sumie 10 tytułów finalisty.

Jak co roku w marcu odbywają się finały konkursów przedmiotowych organizowane przez Podlaskiego Kuratora Oświaty w Białymstoku. Spośród ponad 400 tytułów laureata wojewódzkich konkursów przedmiotowych ze szkół gimnazjalnych całego województwa, 6 należy do uczniów dwóch zambrowskich placówek.

Zarówno uczniowie Miejskiego Gimnazjum Nr 1, jak i gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących zdobyli po trzy tytuły laureata. Otrzymali je:

Matematyka
:: Maciej Śledziewski (gimnazjum ZSO)

Historia
:: Albert Józef Dybowski (MG1)
:: Maciej Ziemak (MG1)
:: Igor Jastrząb (gimnazjum ZSO)
:: Hubert Konopka (gimnazjum ZSO)

Język angielski
:: Anastazja Piórkowska (MG1)

Ponadto ośmiu uczniów dwóch zambrowskich szkół gimnazjalnych wywalczyło w tym roku dziesięć tytułów finalisty. Siedem z nich należy do uczniów MG1, a trzy pozostałe – do uczniów gimnazjum ZSO. Warto podkreślić, że są wśród nich podwójni finaliści. Poniżej przedstawiamy nazwiska wszystkich tegorocznych finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych z powiatu zambrowskiego:

Język angielski:
:: Iga Baczewska (MG1)

Matematyka
:: Dominika Buguszewska (MG1)
:: Julia Dębek (gimnazjum ZSO)

Geografia
:: Natalia Iwanowska (MG1)
:: Anastazja Piórkowska (MG1)

Język rosyjski
:: Kaluhin Danylo (MG1)

Historia
:: Kamila Mioduszewska (MG1)

Chemia
:: Anastazja Piórkowska (MG1)
:: Maciej Śledziewski (gimnazjum ZSO)

Fizyka
:: Maciej Śledziewski (gimnazjum ZSO)

Laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim organizowanych z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem gimnazjalnym są zwolnieni z danego zakresu odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego. W przypadku języka obcego nowożytnego uczniowie ci są zwolnieni z trzeciej części tego egzaminu. Na zaświadczeniu uczniowie otrzymują najwyższy wynik z danego zakresu odpowiedniej części egzaminu, a w przypadku części trzeciej – najwyższy wynik z poziomu podstawowego i rozszerzonego.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: