REKLAMA:

Uczniowie „Czerwoniaka” zdobywali wiedzę na Polibudzie

edukacja
12.03.2018 r., godz. 14.25
Młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie wzięła udział w zajęciach zorganizowanych na trzech wydziałach Politechniki Białostockiej.

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie w miniony piątek, 9 marca uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych na Politechnice Białostockiej w ramach projektu „Wykwalifikowany absolwent gwarancją zawodowego sukcesu”. Zajęcia odbyły się na trzech wydziałach białostockiej uczelni wyższej.

Dwudziestu uczniów z Technikum Informatycznego wzięło udział w 6 godzinnych zajęciach na Wydziale Informatyki PB. Celem zajęć w laboratorium robotyki było zapoznanie uczniów z nowoczesnymi metodami programowania i robotyką. Ćwiczenia miały służyć uczniom w lepszym zrozumieniu i uporządkowaniu wiadomości zdobytych w czasie nauki szkolnej. Nie zabrakło również zajęć w laboratorium sieci komputerowych, gdzie odbywały się ćwiczenia z zasad i struktur adresowania IP oraz podstaw koncepcji Ethernet, działania routerów i przełączników w sieci.

Uczniowie Technikum Logistycznego uczestniczyli w 6 godzinnych zajęciach na Wydział Inżynierii Zarządzania PB. Młodzież mogła zapoznać się z nowoczesnymi metodami oraz programami wykorzystywanymi w procesie zarządzania. Zajęcia z logistyki miały służyć uczniom w lepszym zrozumieniu i uporządkowaniu wiadomości dotyczących logistycznego zaplanowania przepływu produktów z miejsca jego wytworzenia do ostatecznego konsumenta.

W zajęciach zorganizowanych na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska uczestniczyło dziesięciu uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Podczas spotkania młodzież została zapoznana z nowoczesnymi metodami laboratoryjnymi dotyczącymi świata mikroorganizmów. Zajęcia w pracowni biologiczno-chemicznej miały służyć uczniom w lepszemu zrozumieniu i uporządkowaniu wiadomości zdobytych w czasie nauki.

Warto dodać, że Zespół Szkół Nr 1 w Zambrowie współpracuje z Politechniką Białostocką już od 8 lat. Piątkowe zajęcia były pierwszym z trzech wyjazdów na białostocką uczelnię w ramach realizowanego projektu.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: