REKLAMA:

Strażacy OSP rywalizowali w kolejnej imprezie sportowej [foto]

straż
11.03.2018 r., godz. 19.00
Strażacy OSP rywalizowali w kolejnej imprezie sportowej
Strażacy OSP z terenu gminy Szumowo okazali się najlepsi w turnieju piłki siatkowej rozegranym w Szkole Podstawowej w Starym Zakrzewie z okazji przypadającego w tym roku 20-lecia Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie w ramach powiatowego cyklu patriotycznego "Ku Niepodległej".

Strażacy ochotnicy z terenu powiatu zambrowskiego rozegrali dziś w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Starym Zakrzewie kolejny turniej z okazji 20-lecia Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie, w ramach powiatowego cyklu patriotycznego „Ku Niepodległej”, zorganizowanego w związku z przypadającą w tym roku rocznicą 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Tym razem rywalizowano w piłce siatkowej.

Przed rozpoczęciem rozgrywek samorządowcy, wśród których byli Starosta Zambrowski Robert Rosiak, Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos, Wójt Gminy Kołaki Kościelne Sylwester Jaworowski, a także prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie dh Marek Adam Komorowski, prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Zambrowie dh Bogdan Pac oraz strażacy, oddali cześć mieszkańcom Nowego Zakrzewa i okolic, zamordowanym we wrześniu 1939 roku. Po krótkim przemówieniu starosty i Wójta Gminy Zambrów, przedstawiciele gmin, zarządu powiatowego ZOSP i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu zambrowskiego zapalili znicze przy tablicy zlokalizowanej nieopodal stawu w Nowym Zakrzewie.

Do dzisiejszych rozgrywek siatkarskich stanęły cztery drużyny Oddziałów Gminnych OSP z gmin Kołaki Kościelne, Rutki, Szumowo i Zambrów. Strażacy zagrali systemem „każdy z każdym”. O miejscu na podium decydowała liczba wygranych meczów i ilość zdobytych punktów.

Po emocjonujących pojedynkach najlepsza okazała się drużyna strażaków z Oddziału Gminnego OSP Szumowo, która bez straty seta wygrała wszystkie mecze. Na drugim miejscu, z dwoma wygranymi spotkaniami i jednym przegranym, uplasowała się grupa z Oddziału Gminnego OSP Zambrów. Oddział Gminny OSP Rutki w dzisiejszych zmaganiach wygrał jeden mecz i zajął trzecie miejsce. Natomiast strażakom z Oddziału Gminnego OSP Kołaki Kościelne nie udało się zwyciężyć żadnego spotkania, co poskutkowało czwartym miejscem.

Wyniki poszczególnych meczów:
:: Kołaki – Rutki 1:2
:: Szumowo – Zambrów 2:0
:: Kołaki Kościelne – Zambrów 1:2
:: Rutki – Szumowo 0:2
:: Kołaki Kościelne – Szumowo 0:2
:: Rutki – Zambrów 0:2

Klasyfikacja turnieju:
I miejsce – Szumowo
II miejsce – Zambrów
III miejsce – Rutki
IV miejsce – Kołaki Kościelne

Tegoroczne rozgrywki strażaków ochotników z okazji 20-lecia Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie w ramach powiatowego cyklu patriotycznego „Ku Niepodległej” zapoczątkował turniej siatkarski w Srebrnej (Strażacy OSP rywalizowali w turnieju siatkarskim [foto]). Kolejną imprezą sportową z tego cyklu był turniej halowej piłki nożnej, rozegrany w Zespole Szkół w Kołakach Kościelnych (Strażacy z gminy Rutki niepokonani w piłce nożnej [foto+video]). Przed nami jeszcze jedne zawody - turniej piłki nożnej, który odbędzie się 29 kwietnia w Rutkach.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: