REKLAMA:

Korowód zapustników przemierzył Srebrny Borek [video]

kultura
14.02.2018 r., godz. 17.00
Korowód zapustników przemierzył Srebrny Borek
Starą tradycję chodzenia w tzw. "zapusty" odtworzyły panie z działającego w Srebrnym Borku Koła Gospodyń Wiejskich "Boróweczki", które barwnym korowodem przeszły przez całą miejscowość.

Zapusty to zgodnie z tradycją, czas balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się w Święto Trzech Króli, a kończy we wtorek poprzedzający Środę Popielcową.

Zapustnicy, bo tak nazywa się przebierańców, najczęściej chodzą w ostatnie dni przed postem, czyli w ostatki. Dawniej przebierano się za zwierzęta, Cyganów oraz tworzono nawet kukły.

Kultywując te tradycje panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Boróweczki” ze Srebrnego Borku w gminie Szumowo barwnie przebrane chodziły od domu do domu wesoło śpiewając, recytując i tańcząc przy akompaniamencie instrumentów takich jak skrzypce, grzechotki czy tamburyna. Wszędzie były miło przyjmowane.

Koło Gospodyń Wiejskich „Boróweczki” dziękuje wszystkim mieszkańcom Srebrnego Borku za wspólne przeżywanie tej ciekawej tradycji, jaką są zapusty. Panie zapraszają do wspólnej zabawy za rok i zachęcają do kultywowania tego zwyczaju.ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: