REKLAMA:

Dom dziecka w Zambrowie zyska nowy plac zabaw dzięki hojności amerykańskiej Polonii

społeczeństwo
08.02.2018 r., godz. 14.10
Fot. fanepage na Facebooku Fundacji
Na przedmieściach Chicago w Stanach Zjednoczonych w ubiegłą sobotę odbył się piąty jubileuszowy Bal Białego Tulipana. Nie informowalibyśmy o tym naszych czytelników gdyby nie fakt, że dochód z tej imprezy charytatywnej zostanie przeznaczony na budowę placu zabaw przy domu dziecka w Zambrowie. Organizatorem balu była Fundacja Dom Dziecka z Chicago, która jest jedyną bezpośrednio pomagającą dzieciom z domów dziecka w Polsce fundacją.

W sobotę, 3 lutego po raz V odbył się uroczysty Bal Białego Tulipana, którego organizatorem jest działająca w Chicago Fundacja Dom Dziecka. Celem tegorocznej imprezy było zebranie pieniędzy na kolejny plac zabaw w Polsce, tym razem dla dzieci z Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Zambrowie (potocznie zwanego domem dziecka). Wśród licznie przybyłych gości byli m.in.: wicekonsul RP w Chicago Piotr Semeniuk, prezes największej izby gospodarczej w Chicago, Polish American Chamber of Commerce Stanisław Skoczeń, mecenas od spraw imigracyjnych Krzysztof Kurczaba oraz gwiazda wieczoru - supermodelka Sandra Kubicka.

Doskonała zabawa przy muzyce trwała do późnych godzin nocnych. Oczywiście na charytatywnym balu nie mogło zabraknąć licytacji. Finałową aukcję prowadziła modelka polskiego pochodzenia Sandra Kubicka. Brała ona również udział w licytacji i nabyła koszulkę piłkarza Jakuba Błaszczykowskiego za blisko 10 tys. zł. Sama natomiast wystawiła na licytację książkę z dedykacją. Obecnie trwa podliczanie zebranych pieniędzy oraz kosztów związanych z organizacją balu, a suma końcowa ma zostać ogłoszona w ciągu kilku dni.

Wychowankowie Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Zambrowie już mogą się jednak cieszyć, gdyż 1 czerwca (czyli w Dzień Dziecka), dzięki szczodrości gości Balu Białego Tulipana, otrzymają piękny i funkcjonalny plac zabaw wraz z elementami siłowni zewnętrznej dla starszej grupy wychowanków.

Warto dodać, że organizacja „Dom Dziecka” pomogła już setkom dzieci w Polsce. Do tej pory wybudowała cztery place zabaw. Był to Wałbrzych, Police, Ostrołęka i ostatnio plac zabaw w Małachowie.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: