REKLAMA:

Białe szaleństwo w Zakopanem [foto]

rekreacja/wypoczynek
07.02.2018 r., godz. 13.35
60 osób uczestniczyło w tygodniowym obozie narciarskim zorganizowanym przez parafię pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie.

Młodzież z Zambrowa kolejny raz mogła uczestniczyć w obozie narciarskim zorganizowanym przez parafię pw. Trójcy Przenajświętszej. Inicjatorem zimowego wyjazdu był wikariusz tej parafii - ks. Robert Czeladko. W górach młodzież spędziła 7 dni (od 28 stycznia do 3 lutego).

W obozie wzięło udział 60 osób. W trakcie pobytu w górach na uczestników czekało wiele atrakcji m.in.: wycieczki do Zakopanego, Sanktuarium na Olczy „Cudownego Medalika”, basenów termalnych, ogniska, koncert zespołu góralskiego. Ponadto koloniści uprawiali codziennie sporty zimowe. Szusowali zarówno na nartach, jak i snowboardzie. Była również możliwość skorzystania z porad wykwalifikowanego instruktora sportów zimowych Tomasza Galicy, który udzielał wskazówek, jak poprawnie korzystać ze sprzętu narciarskiego i jak poprawnie korzystać ze stoków.

- „Bardzo ważnym celem zimowego wyjazdu było jednak pogłębianie życia wewnętrznego z Panem Bogiem poprzez modlitwę, Eucharystię, a także dyskusje. Nad całością wypoczynku czuwał ks. Robert Czeladko, który włożył wiele pracy w to, aby dzieciom umilić czas ferii. Każdego dnia sprawował Eucharystię, kierował Słowo Boże, służył sakramentem pokuty i pojednania. Wielkim zaciekawieniem cieszyły się wieczory pogodne, na których nie brakowało wesołej, radosnej atmosfery. Każdy dzień opierał się na konkretnym temacie z zakresu miłości miłosiernej.” - relacjonuje siostra Laura Zielińska.

Podczas wypoczynku nie zabrakło szkoły liturgii prowadzonej przez Bartosza Korzeba oraz licznych konkursów odnośnie liturgii, a także szkoły śpiewów prowadzonej przez siostrę Laurę należącą do Sióstr Boromeuszek. Wielką rolę odegrali także opiekunowie - Urszula Krajewska, Beata Maliszewska, Mariusz Kuczyński, Agata i Maciej Wrońscy oraz Żaneta i Waldemar Zawistowscy. To oni troszczyli się o bezpieczeństwo na stokach i tworzyli miłą atmosferę.

- „Dzięki Panu Bogu wszyscy bezpiecznie wrócili do domów pełni wrażeń. Uczestnicy doszli do wniosku, że z nauką jazdy na nartach jest tak, jak trochę w życiu. Nieważne ile razy się upadnie, ważne by wstawać i próbować dalej.” - podsumowuje siostra Laura.

Wyjazd w góry z parafią „Trójcy” nie doszedłby do celu, gdyby nie pomoc lokalnych samorządów. Za pośrednictwem naszego portalu ks. Robert Czeladko szczególne podziękowania kieruje do Burmistrza Miasta Zambrów Kazimierza Dąbrowskiego i Wójta Gminy Zambrów Jarosława Kosa, a także do dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie Andrzeja Szeligowskiego.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: