REKLAMA:

Obchody Światowego Dnia Walki z Rakiem [foto+video]

społeczeństwo
05.02.2018 r., godz. 23.00
Kilkanaście osób wzięło udział w obchodach Światowego Dnia Walki z Rakiem, zorganizowanych przez Stowarzyszenie "Amazonek" w Zambrowie.

Obchody Światowego Dnia Walki z Rakiem odbyły się dzisiaj, 5 lutego w kawiarni Cafe Muza znajdującej się w zambrowskim Centrum Kultury. Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie „Amazonek” działające w Zambrowie.

- „Mam nadzieję, że ta uroczystość na stałe wpisze się w kalendarz naszego Stowarzyszenia. Walka z rakiem Amazonek przypisywana jest na datę 15 października, ale my będziemy raczej obchodzili w lutym, żeby to nie było tylko dla Amazonek i dla kobiet.” - rozpoczęła uroczystość Barbara Reinke, prezes Stowarzyszenia „Amazonek” w Zambrowie.

Podczas spotkania odbyły się trzy prelekcje. Poprowadzili je: Renata Szymańska (psycholog), Marta Żebrowska (dietetyk) oraz Marcin Brzeziński (rehabilitant). Prelegenci zwracali uwagę na podejście do usłyszanej diagnozy wskazującej na nowotwór, o zdrowym odżywianiu, a także o ćwiczeniach oraz aktywnych formach wypoczynku.

- „W słowach piosenki było, że tak naprawdę człowiek zostaje sam w bólu. Ja bym chciała państwa tutaj przekonać do tego, że tak naprawdę to zawsze od człowieka, który choruje zależy naprawdę dużo. To czy zostanie sam, czy sam będzie się zmagał z tym bólem i cierpieniem, czy też będzie korzystał z pomocy, ze wsparcia, czy też otworzy się na innych ludzi. Pomoc psychologiczna myślę, że jest właściwa od samego początku, od takiego momentu kiedy pacjent trafia do lekarza i słyszy diagnozę - nowotwór. Jaki by nie był, diagnoza jest na tyle trudna, że bardzo często patrzymy na tę diagnozę przez pryzmat różnych przekonań, a przekonania mówią o tym, że jest to choroba śmiertelna. Oczywiście tak może być, ale tak być nie musi. Tak naprawdę to każda choroba może być chorobą śmiertelną, więc nie ma co od razu skazywać siebie po takiej diagnozie na śmierć.” - mówiła psycholog Renata Szymańska.

Warto dodać, że oprawę muzyczną dzisiejszej uroczystości zapewnili Sylwia Paszkiewicz-Garcarek oraz chór „Retro” Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz krótkiego materiału video z tego wydarzenia.BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: