REKLAMA:

Koncertem w „Duchu” zakończyły się diecezjalne warsztaty liturgiczno-muzyczne [foto+video]

religia
04.02.2018 r., godz. 21.00
W trakcie i po zakończeniu jednej z dzisiejszych mszy świętych w kościele pw. Ducha Świętego w Zambrowie można było usłyszeć piękne utwory sakralne w wykonaniu uczestników 24. edycji Warsztatów Liturgiczno-Muzycznych Diecezji Łomżyńskiej.

Przez cztery dni kilkudziesiąt młodych osób z naszej diecezji doskonaliło swoje umiejętności muzyczne pod okiem profesjonalistów. Mowa o uczestnikach XXIV Warsztatów Liturgiczno-Muzycznych zorganizowanych w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży.

W ramach tego przedsięwzięcia młodzież wzięła udział w zajęciach z emisją głosu, kształcenia słuchu muzycznego, dykcji, nauki pieśni liturgicznych, doskonaleniem gry na instrumentach oraz konferencjach na temat muzyki liturgicznej i wokalno – instrumentalnej. Warsztaty prowadzili: Ola Ptaszyńska (Grajewo), Ilona Jaworka (Ostrołęka) oraz Jakub Tomalak (Kalisz).

Zwieńczeniem warsztatów była dzisiejsza uroczysta msza święta o godzinie 12:00 w kościele pw. Ducha Świętego w Zambrowie, po której odbył się podsumowujący warsztaty koncert. Wierni mogli wysłuchać kilku pieśni liturgicznych oraz pieśni nie będących liturgicznymi, jednak chwalącymi Boga. Organizatorem tego dzieła był wikariusz tej parafii ks. Rafał Wiliński.

Zachęcamy do obejrzenia skrótu z występu uczestników XXIV Warsztatów Liturgiczno-Muzycznych.BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: