REKLAMA:

Jak minęły ferie zimowe w Zambrowie [foto+video]

rekreacja/wypoczynek
02.02.2018 r., godz. 15.50
Ferie zimowe w Zambrowie, 22.01.-04.02.2018 r.
Ferie zimowe pomału dobiegają końca. W poniedziałek znowu wszyscy uczniowie wrócą do szkolnych ławek. Sprawdziliśmy, w jaki sposób dzieci i młodzież z Zambrowa spędzały wolny czas.

Ferie zimowe w województwie podlaskim rozpoczęły się w poniedziałek, 22 stycznia i potrwają do niedzieli. W tym czasie dzieci i młodzież w różny sposób wykorzystują wolne dni. Znaczna część pozostaje w domu. Są również tacy, którzy chętnie korzystają z organizowanych w mieście form aktywnego wypoczynku.

W pierwszym tygodniu atrakcje zimowego wypoczynku przygotowała parafia pw. Ducha Świętego w Zambrowie. W ramach „Półkolonii z robotami” dzieci miały okazję spędzić czas na zajęciach przygotowanych w salkach parafialnych. Część dzieci zajmowała się budowaniem robotów, natomiast reszta miała czas na gry i zabawy integracyjne. W drugim tygodniu ferii dzieci wyjechały do Warszawy, gdzie odwiedziły Fabrykę Czekolady, Zimowe Miasteczko na Stadionie Narodowym, Grób Nieznanego Żołnierza, Centrum Nauki Kopernik oraz Park Trampolin. Natomiast następnego dnia zwiedziły Olsztyn.

Miejski Ośrodek Kultury w drugim tygodniu ferii przygotował zajęcia plastyczne i taneczno-sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na brak zainteresowania basenem i lodowiskiem w okresie ferii nie narzeka także kierownik Pływalni Miejskiej „Delfin” Jerzy Przychodzeń. Dzieci równie chętnie bawią się w wodzie, pływają, jak też jeżdżą na łyżwach. 

Na nudę nie mogą narzekać też dzieci, które zdecydowały się spędzić swój wolny czas z Ośrodkiem Wsparcia Rodziny Caritas. Przez okres ferii dzieci uczestniczyły w wielu atrakcjach, m.in.: nauce śpiewu i tańca, zajęciach plastycznych i rękodzielniczych oraz różnego rodzaju grach i zabawach. Jednym z punktów tegorocznego programu OWR była wizyta w naszej redakcji, gdzie dzieci mogły zapoznać się z pracą dziennikarza. Więcej na ten temat pisaliśmy >>>TUTAJ<<<.

Warto dodać, że wypoczynek dla dzieci organizowała również parafia pw. Trójcy Przenajświętszej. 25 stycznia odbył się jednodniowy wyjazd do Białegostoku, gdzie dzieci obejrzały projekcję kinową filmu „JUMANJI” oraz zobaczyły największą wystawę klocków LEGO. Ponadto od niedzieli kilkudziesięcioosobowa grupa dzieci i młodzieży pod opieką opiekunów przebywa w Zakopanem. Do domu wracają już jutro.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego video oraz zdjęć z ferii zimowych w Zambrowie.
BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: