REKLAMA:

Ponad 1 mln zł dla OSP w 2018 roku

straż
30.01.2018 r., godz. 13.20
1 mln 100 tys. zł - tyle Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku przeznacza w tym roku na doposażenie podlaskich jednostek straży pożarnych. Trwa nabór wniosków.

W latach 1993 - 2017 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku udzielił wsparcia finansowego w kwocie ponad 22,36 mln zł na doposażenie jednostek straży pożarnych w województwie podlaskim. W ramach zrealizowanych zadań zakupiono pojazdy i sprzęt specjalistyczny, umożliwiający prowadzenie akcji ratowniczych, szczególnie w zakresie likwidacji i usuwania skutków zagrożeń środowiska.

W bieżącym roku działania związane z doposażeniem jednostek OSP w naszym województwie będą kontynuowane. Będzie to możliwe dzięki realizacji nowego programu pn. FLORIAN 2018, na który Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku przeznacza rekordową kwotę – 1 mln 100 tys. zł.

Nabór wniosków ruszył wczoraj i trwać będzie do 15 marca 2018 roku. Jednostki OSP i gminy mogą ubiegać się o środki dotacyjne na ciężkie, średnie i lekkie samochody pożarnicze, sprzęt specjalistyczny, wyposażenie i uzbrojenie osobiste strażaków.

- „Pomoc finansowa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku jest niezbędna z uwagi na możliwość wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń środowiska. Zakup profesjonalnego sprzętu jest konieczny, aby przeciwdziałać i likwidować te zagrożenia oraz usuwać skutki klęsk żywiołowych.” – mówi dr inż. Maciej Borzyszkowski, Prezes Zarządu. - „Warto również zauważyć, że to właśnie jednostki OSP, zazwyczaj są pierwsze na miejscu zdarzenia i z poświęceniem niosą pomoc. Nam zależy na bezpieczeństwie strażaków-ochotników. Chcąc zminimalizować ryzyko narażenia ich życia przekazujemy środki finansowe na profesjonalny, certyfikowany sprzęt specjalistyczny.” – dodaje.

Szczegóły programu, w tym regulamin i formularz wniosku wraz z załącznikami, znajdują się na stronie internetowej www.wfosigw.bialystok.pl.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: