REKLAMA:

Pracownia Orange w Pęchratce Polskiej otwarta

kultura
29.01.2018 r., godz. 14.00
Pracownia Orange w Pęchratce Polskiej otwarta
Determinacja i aktywność mieszkańców gminy Szumowo w internetowym głosowaniu pozwoliły spełnić marzenia. Świetlica wiejska w Pęchratce Polskiej została doposażona w nowy sprzęt komputerowy, meble i inne pomoce dydaktyczne w ramach 3. edycji programu Pracownie Orange.

20 stycznia w świetlicy wiejskiej w Pęchratce Polskiej odbyło się uroczyste otwarcie Pracowni Orange. To miejsce spotkań, rozwoju pasji, kursów, warsztatów, tradycji lokalnych, która ma być otwarta dla wszystkich mieszkańców Pęchratki Polskiej i okolicznych miejscowości.

W uroczystości, w której wzięło udział ok. 100 osób, głos zabrali goście oraz lider grupy inicjatywnej. Następnie wspólnie zaśpiewano piosenkę, której słowa zostały ułożone specjalnie na tę okoliczność. Przecięcie wstęgi, poświęcenie nowej pracowni, tort i szampan okolicznościowy, wspólne zdjęcia, słodki poczęstunek, korzystanie ze świetlicy multimedialnej, gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorów - to kolejne wydarzenia towarzyszące otwarciu Pracowni Orange w Pęchratce Polskiej.

- „Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za zaangażowanie, wsparcie i współpracę.” - brzmiał napis na ostatnim slajdzie prezentacji multimedialnej dokumentującej historię powstania pracowni.

Program „Pracownie Orange” stawia sobie za cel aktywizację mieszkańców małych miejscowości do podejmowania inicjatyw służących społeczności lokalnej, promocję wiedzy za pomocą nowoczesnych technologii, ugruntowywanie lokalnych więzi społecznościowych, wzmocnienie informacyjnej, kulturalnej i społecznej roli Internetu na wsiach i w małych miastach. Ponadto autorzy programy zakładają umożliwienie grupom społecznym zagrożonym cyfrowym wykluczeniem spełnienia ich potrzeb i aspiracji poprzez rozpowszechnianie nowoczesnych narzędzi zdobywania wiedzy i informacji oraz stworzenie otwartego i dostępnego do wszystkich zainteresowanych miejsca szkoleń, pokazów, wykładów, spotkań integracyjnych, jak również w inny sposób służących rozpowszechnianiu wiedzy i kultury.

Pracowania Orange w Pęchratce Polskiej wyposażona jest w 3 komputery stacjonarne, telewizor, konsolę Play Station oraz komplet nowych mebli. Lokalna społeczność zadbała też o remont pomieszczenia, w którym znajduje się pracownia.

W województwie podlaskim podobne pracownie powstały także w Wysokiem Mazowieckiem i w miejscowości Maćkowa Ruda. W sumie w całej Polsce takie przedsięwzięcia zrealizowano w tym roku w 26 miejscowościach.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: