REKLAMA:

Jednostka ze Zbrzeźnicy wzbogaciła się o nowy sprzęt

straż
27.01.2018 r., godz. 23.30
Piłę do cięcia stali i betonu, dwa hełmy BHS, radiotelefon HYT – te i inne sprzęty pożarnicze zakupiła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbrzeźnicy, dzięki dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbrzeźnicy w ubiegłym roku pozyskała dotację w wysokości 8 tys. 781 zł od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020. Środki te miały zostać przeznaczone na zakup sprzętu pożarniczego.

Dzięki finansowemu wsparciu OSP w Zbrzeźnicy wzbogaciło się o dwa hełmy BHS, dwie pary butów specjalnych, radiotelefon HYT oraz środek do neutralizacji płynów SINTAN. Najważniejszym doposażeniem jednostki była jednak piła do cięcia stali i betonu.

Warto przypomnieć, że nie było to jedyne rządowe wsparcie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbrzeźnicy. W 2016 roku, dzięki dofinansowaniu z tego samego programu, jednostka zakupiła sześć ubrań specjalnych typu Nomex.Program modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020", w zakresie działania państwowej i ochotniczych straży pożarnych (OSP) przewidziano środki na dostosowanie struktury sprzętu ratowniczego i szkoleń ratowników do zagrożeń występujących aktualnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Należy wskazać, że szeroki zakres dziedzin ratowniczych, tj. walka z pożarami i innymi klęskami żywiołowymi, ratownictwo techniczne, chemiczne, ekologiczne i medyczne powoduje konieczność ciągłego doposażania straży w odpowiedni sprzęt gwarantujący skuteczne i bezpieczne wykonywanie czynności ratowniczych. Program opiewa na kwotę ponad 6,5 mld. Złotych, które do 2020 roku trafią do służb mundurowych.

Ujęty w ww. Programie sprzęt i wyposażenie specjalistyczne stanowią rozszerzenie istniejącego potencjału ratowniczego, o którym mowa w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 listopada 2014 r. w sprawie szczegółowych zasad wyposażenia jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. poz. 1793).


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: