REKLAMA:

Dzień Babci i Dziadka świętowano w Pęchratce Polskiej

świąteczne
25.01.2018 r., godz. 19.00
Dzień Babci i Dziadka w Pęchratce Polskiej, 19.01.2018 r.
Dzień Babci i Dzień Dziadka mają w Polsce tradycję liczącą ponad pół wieku, pojawiły się bowiem w naszych kalendarzach już w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Są to święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, a wnukowie mogą okazać swój szacunek.

Babcie i Dziadkowie są w naszym życiu szczególnymi osobami. Będąc dziećmi nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, ale gdy dorastamy, staje się to dla nas coraz bardziej oczywiste. Wspomnienia szczęśliwych i beztroskich chwil spędzonych z dziadkami powodują, że dzieciństwo postrzegamy jako wyjątkowy czas. Tak wiele zawdzięczamy naszym babciom i dziadkom, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób.

W Szkole Podstawowej w Pęchratce Polskiej uroczystość z okazji tego święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Tegoroczny Dzień Babci i Dziadka oraz Dzień Seniora odbył się w czwartek, 18 stycznia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Zaproszeni goście nie zawiedli i bardzo licznie zjawili się, aby wziąć udział we wspólnym świętowaniu.

W pięknie udekorowanej remizie OSP Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Przedszkolaki zaprezentowały się w tańcu i recytacji wierszy, uczniowie klas I-VI przedstawili program FAMILIADA o tematyce ,,Babci wspomnienia – wnucząt marzenia”. Nie zabrakło nawet tańców - był walc i twist. Następnie wnuki obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Były to piękne laurki z życzeniami oraz kolorowe kwiatki z podstawką. Dopełnieniem pierwszej części był występ artystów Zespołu Folklorystycznego Stowarzyszenia „Szansa” z Zambrowa.

Po koncercie wszyscy zostali zaproszeni na pyszny posiłek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich. Na koniec babcie i dziadkowie ruszyli do wspólnej zabawy tanecznej przy muzyce z ich młodości.

Ten czas przyniósł wszystkim wiele wzruszeń i radości.

Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania do osób, które poświęciły swój cenny czas w przygotowaniach tak pięknej lokalnej uroczystości.

RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: