REKLAMA:

W czwartki oddasz honorowo krew w Zambrowie

społeczeństwo
25.01.2018 r., godz. 10.50
W Zambrowie w pierwszy i trzeci czwartek każdego miesiąca istnieje możliwość oddawania krwi. Chętni mogą zgłaszać się do mobilnego punktu krwiodawstwa przy ul. Fabrycznej 3a.

Osoby, które chciałyby oddać honorowo krew, mogą zgłosić się do ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który cyklicznie w pierwszy i trzeci czwartek każdego miesiąca zaparkowany jest przed Inspektoratem ZUS w Zambrowie, przy ul. Fabrycznej 3a. Chętni mogą się tam zgłaszać w godz. 8:00 – 13:30.

Przypominamy, że krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Chcąc oddać krew należy posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem i nr PESEL. Przed oddaniem krwi każdy zostanie zbadany przez lekarza.

Każdy potencjalny krwiodawca powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po lekkostrawnym, niskokalorycznym posiłku. Dzień wcześniej należy spożyć około 1,5 litra płynów. Nie można spożywać alkoholu w okresie krótszym niż 24 godziny przed oddaniem krwi.

Akcje tego typu są bardzo potrzebne, ponieważ jak podkreślają fachowcy brak jest obecnie w bankach krwi tego najcenniejszego leku. Krew potrzebna jest podczas niemal wszystkich operacji oraz w przypadku osób, które na skutek wypadków utraciły ponad 25% krwi. Dzięki takim zbiórkom banki krwi zyskują cenny surowiec.

Najbliższa akcja poboru krwi przy ul. Fabrycznej 3a będzie miała miejsce już za tydzień, 1 lutego. Zachęcamy do udziału w zbiórkach tego cennego surowca!


BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: