REKLAMA:

Ile kosztuje ubezpieczenie domu do kredytu?

artykuł sponsorowany
20.01.2018 r., godz. 18.00
Ubezpieczenie nieruchomości jest jednym z warunków, które stawia bank mający udzielić kredytu hipotecznego klientowi zainteresowanemu zakupem mieszkania. Ubezpieczenie nieruchomości pozwala na zabezpieczenie finansowe inwestycji, którą bank decyduje się sfinansować. Dlaczego taka polisa jest istotna i czemu banki jej wymagają? Ile kosztuje takie ubezpieczenie?

Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt


Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt to rozwiązanie, które zaleca większość banków. Jest to forma zabezpieczenia inwestycji, którą bank finansuje ze swoich pieniędzy. Jeżeli na skutek zniszczenia mieszkania kredytobiorca nie byłby w stanie spłacać swojego zobowiązania, to mógłby się pojawić problem, w postaci nierozliczonego kredytu.

W razie szkody pieniądze z ubezpieczenia są wypłacane bankowi jako beneficjentowi polisy. Towarzystwo pokrywa z tych pieniędzy koszty pozostałego do spłaty kredytu. Dzięki temu, mimo tego że mieszkanie nie nadaje się do użytkowania, kredytobiorca nie musi martwić się zobowiązaniami wobec banku. Bez ubezpieczenia, właściciel mieszkania pozostałby bez dachu nad głową, ale z zobowiązaniem do spłacenia.

Kredyt i polisa - na jakich warunkach?

Wybór ubezpieczenia do kredytu to najczęściej podstawowa ochrona. To zrozumiałe z punktu widzenia kredytobiorcy, który nie chce zawyżać wysokości spłacanych rat, ale z drugiej strony minimalny zakres jest ryzykowny. Np. pożar powoduje zniszczenie całego mieszkania, a nie tylko ścian.

Dlatego polisa powinna przede wszystkim obejmować ubezpieczenie murów, stałych elementów i wyposażenia. Jednocześnie trzeba pamiętać, by suma ubezpieczenia była co najmniej równa wartości zaciągniętego kredytu. Dzięki temu w razie zdarzenia można zyskać znacznie więcej pieniędzy, a to pozwoli odzyskać utracone mienie a przynajmniej pozwoli postarać się o kolejny kredyt.

Wiele zależy oczywiście od tego, gdzie ubezpieczana nieruchomość jest zlokalizowana i jaką ma ona powierzchnię. Duże mieszkania w dużych miastach, gdzie koszt zakupu jest znacznie wyższy, mają wyższą wartość i są dużo bardziej kosztowne. Natomiast mniejsze mieszkania lub w mniejszych miastach będą miały mniejszą wartość. Za tym wszystkim idzie składka ubezpieczeniowa.

Można ją sprawdzić analizując ubezpieczenie domu w strzezdom.pl. Wystarczy wprowadzić odpowiednie dane i parametry i wszystko uda się szybko policzyć. Nawet w Warszawie ubezpieczenie mieszkania o wartości 250 tys. złotych może kosztować zaledwie 90 zł rocznie. Warunkiem jest jednak to, że do tej polisy nie są dołączane żadne umowy dodatkowe.

Warto również pamiętać, że na cenę ubezpieczenia wpływa w dużym stopniu to, w jakiej firmie ubezpieczeniowej jest ono wykupowane. To wszystko również można sprawdzić analizując ubezpieczenie mieszkania w strzezdom.pl. Wszystkie zaprezentowane tam oferty są podane nie tylko pod kątem zakresu ochrony i składki, ale przekazywana jest również informacja o tym, która firma daną ofertę wypuściła na rynek.


Redakcja Portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych artykułów sponsorowanych, ogłoszeń i reklam. 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: