REKLAMA:

Uwaga na marznące opady

pogoda
24.01.2018 r., godz. 10.30
Drogi mogą być dziś jeszcze bardziej śliskie niż ostatnio. Meteorolodzy ostrzegają przed marznącymi opadami. Taka pogoda jest jeszcze bardziej zdradliwa dla kierowców i pieszych niż śnieżyca.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku dziś rano wprowadził pierwszy stopień zagrożenia w związku z prognozowanymi marznącymi opadami.

Wg prognoz dziś (środa, 24 stycznia) w godzinach od 10:00 do 20:00 w województwie podlaskim przewiduje się wystąpienie opadów śniegu z deszczem, marznącego deszczu lub mżawki.

W wyniku takiej pogody możemy spodziewać się gołoledzi i oblodzenia dróg, które skutkować mogą trudnościami komunikacyjnymi, utrudnienia w ruchu pieszych oraz uszkodzeniami drzewostanu i linii napowietrznych.

Opady marznącego deszczu ze śniegiem są bardzo zdradliwe, ponieważ w odróżnieniu od zamieci śnieżnych gdzie pokrywa śnieżna utrudniająca poruszanie się jest dobrze widoczna, w tym przypadku na pozór „czarna jezdnia” pokryta cienką, niewidoczną warstwą lodu jest bardzo śliska.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: