REKLAMA:

Uwaga kierowcy! Wskutek wypadku droga zablokowana [foto]

policja
23.01.2018 r., godz. 15.40
Droga jednopasmowa między rondem na DK63 a obwodnicą Zambrowa jest całkowicie zablokowana. To skutki zderzenia samochodu ciężarowego z busem. Nie wiadomo jak długo jeszcze potrwają utrudnienia.

Do zdarzenia doszło dzisiaj, 23 stycznia około godz. 13:30 na drodze jednopasmowej między rondem na drodze krajowej 63 a obwodnicą Zambrowa. W zdarzeniu uczestniczyły bus volkswagen i samochód ciężarowy scania z naczepą.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że ciężarówka przewożąca kruszywo jechała od ronda w stronę obwodnicy. Z naprzeciwka jechał natomiast bus, którym podróżowali obywatele Szwajcarii z psem. Z nieustalonych przyczyn samochód, na szwajcarskich tablicach rejestracyjnych, zjechał na przeciwległy pas, po czym zderzył się bokiem z ciężarówką. Najprawdopodobniej kierowca ciężarówki próbował uniknąć zderzenia czołowego zjeżdżając w bok, jednak po uderzeniu bocznym pojazd się przewrócił i dodatkowo przebił się przez barierki ochronne. Ponadto przewożone w naczepie kruszywo wysypało się na jezdnieę.

Jak poinformowała nas oficer prasowy KPP w Zambrowie mł. asp. Agnieszka Predko, kierowca ciężarówki w wydychanym powietrzu miał 0,18 promila. Oznacza to, że był on po spożyciu alkoholu, jednak zmieścił się w granicy, która umożliwia na prowadzenie pojazdów (do 0,2 promila).

Na skutek wypadku do szpitala zostały przewiezione trzy osoby – kierowca ciężarówki oraz kierowca i pasażer busa. Przewożonym w busie psem zajął się lekarz weterynarii.

W chwili obecnej ruch na odcinku drogi, w którym doszło do zdarzenia, jest całkowicie zablokowany. Nie wiadomo jak długo jeszcze potrwają utrudnienia.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: