REKLAMA:

20-letnia Monika czeka na 1% twojego podatku

społeczeństwo
23.01.2018 r., godz. 09.00
20-letnia Monika Świerżyńska to kolejna osoba z Zambrowa, na pomoc której warto przekazywać 1% podatku za miniony rok.

Trwa kampania podatkowa za 2017 r. Każdy może zdecydować, na rzecz jakiej organizacji pożytku publicznego chce przekazać w zeznaniu PIT 1% swojego podatku. W ramach cyklu artykułów "Przekaż 1% podatku" prezentujemy osoby i instytucje z Zambrowa i okolic, na rzecz których można przekazywać część swojego podatku.

Tym razem zachęcamy do pomocy 20-letniej mieszkance Zambrowa Monice Świerżyńskiej. Cierpi ona na mukowiscydozę - ciężką, wyniszczającą organizm chorobę genetyczną, na którą w Polsce choruje około 1,5 tys. osób. Mukowiscydoza powoduje wytwarzanie w organizmie chorych gęstego i lepkiego śluzu, który blokuje drogi oddechowe, wywołując postępujące wyniszczenie płuc, a w konsekwencji niewydolność oddechową i przedwczesną śmierć. Miesięczny koszt leczenia i rehabilitacji, jaki ponosi rodzina chorego, w zależności od zaawansowania choroby sięga od 1 tys. do 5 tys. zł. Średni czas przeżycia chorych na mukowiscydozę w Polsce to około 20 lat. Aktualnie cierpiąca na tę przypadłość Monika Świerżyńska znajduje się na liście oczekujących na przeszczep płuc.

Monika jest podopieczną Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę. Chcąc przekazać 1% swojego podatku na rzecz nastoletniej mieszkanki Zambrowa, wystarczy w oświadczeniu o uzyskanych dochodach za rok 2017 składanym w urzędzie skarbowym, w rubryce przeznaczonej do wskazania organizacji pożytku publicznego, wpisać KRS 0000097900, z dopiskiem cel szczegółowy: dla Moniki Świerżyńskiej. Nic więcej robić nie trzeba. Urząd skarbowy przekaże w naszym imieniu niezbędne środki na konto wskazanej przez nas organizacji.

Osoby, które chciałyby wspomóc rodziców Moniki dodatkową dobrowolną wpłatą, mogą dokonać darowizny przelewając pieniądze na konto:

PNB Paribas Bank Polska S.A.
nr konta: 86 1600 1013 0002 0011 6035 0001
z dopiskiem: na leczenie Moniki Świerżyńskiej
Jeżeli jesteś z Zambrowa lub powiatu zambrowskiego i w rodzinie masz chorą osobę, która jest podopieczną fundacji mającej status organizacji pożytku publicznego i można na rehabilitację tej osoby przekazywać 1% podatku w ramach kampanii PIT, zgłoś się do redakcji Portalu Zambrow.org (osobiście, telefonicznie lub wysyłając e-mail). Nie odmówimy żadnej osobie potrzebującej, ani organizacji.

W kolejnych artykułach z cyklu „Przekaż 1% podatku” będziemy prezentować stowarzyszenia i prywatne osoby potrzebujące pomocy z Zambrowa i powiatu zambrowskiego, na rzecz których można przekazywać część swojego podatku. Warto poznać potrzeby lokalne i wesprzeć tych, którzy żyją blisko nas.

ŁC


 
Załączniki
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: