REKLAMA:

Przekaż 1% podatku na rzecz 12-letniego Kuby

społeczeństwo
19.01.2018 r., godz. 18.30
Jakub Krukowski to kolejna osoba z okolic Zambrowa, na rehabilitację której warto przekazać 1% podatku za miniony rok.

Trwa kampania podatkowa za 2017 r. Każdy może zdecydować, na rzecz jakiej organizacji pożytku publicznego chce przekazać w zeznaniu rocznym 1% swojego podatku. W ramach cyklu artykułów „Przekaż 1% podatku” prezentujemy kolejną osobę z powiatu zambrowskiego, na rzecz której można przekazywać część swojego podatku.

Jakub Krukowski jest dzieckiem chorym od urodzenia i niestety nie ma specjalnego leku ani operacji, aby go uzdrowić. Mimo to jest cudownym chłopcem, który nie mówi, ale swoją radość i uczucia okazuje pełnymi miłości oczami.

Życie Kuby polega na codziennej rehabilitacji i odpowiedniej pielęgnacji, gdyż oddycha przy pomocy rurki tracheostomijnej i karmiony jest dojelitowo przez gastrostomię. Wraz z wiekiem dochodzi coraz większe zapotrzebowanie na specjalistyczne pomoce i sprzęt ortopedyczny, taki jak specjalistyczny gorset (chłopiec ma bardzo mocną skoliozę i jest pod opieką poradni ortpedycznej w Zakopanem) oraz łuski na rączki.

- „Dlatego zwracamy się do Państw z prośbą, aby rozliczając się z podatku nie zapomnieli o nas i zdecydowali się na pomoc dla naszego synka. Za wszystko dziękujemy w imieniu swoim i naszego dziecka.” - przekazuje Joanna Krukowska, mama 12-letniego Kuby.

Kuba jest podopiecznym Fundacji Jaś i Małgosia. Chcąc przekazać 1% swojego podatku na rzecz chłopca z Zambrowa, wystarczy w oświadczeniu o uzyskanych dochodach za rok 2017 składanym w urzędzie skarbowym, w rubryce przeznaczonej do wskazania organizacji pożytku publicznego, wpisać KRS 0000127075, z dopiskiem cel szczegółowy: #460 Jakub Krukowski. Nic więcej robić nie trzeba. Urząd skarbowy przekaże w naszym imieniu niezbędne środki na konto wskazanej przez nas organizacji.

Osoby, które chciałyby wspomóc rodziców Jakuba dodatkową dobrowolną wpłatą, mogą dokonać darowizny przelewając pieniądze na konto Fundacji:

FUNDACJA JAŚ I MAŁGOSIA
NR KRS 0000127075
nr konta: 88 1240 2539 1111 0010 2766 0745
z dopiskiem: #460 Jakub Krukowski.
Jeżeli jesteś z Zambrowa lub powiatu zambrowskiego i w rodzinie masz chorą osobę, która jest podopieczną fundacji mającej status organizacji pożytku publicznego i można na rehabilitację tej osoby przekazywać 1% podatku w ramach kampanii PIT, zgłoś się do redakcji Portalu Zambrow.org (osobiście, telefonicznie lub wysyłając e-mail). Nie odmówimy żadnej osobie potrzebującej, ani organizacji.

W kolejnych artykułach z cyklu „Przekaż 1% podatku” będziemy prezentować stowarzyszenia i prywatne osoby potrzebujące pomocy z Zambrowa i powiatu zambrowskiego, na rzecz których można przekazywać część swojego podatku. Warto poznać potrzeby lokalne i wesprzeć tych, którzy żyją blisko nas.


ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: