REKLAMA:

Przekaż 1% na leczenie i rehabilitację ciężko chorych bliźniąt z Zambrowa

społeczeństwo
17.01.2018 r., godz. 11.30
Dziewięcioletnie bliźniaki - Kacper i Dawid - czekają na pomoc. Warto przekazać 1% podatku na ich leczenie i rehabilitację.

Trwa kampania podatkowa za 2017 r. Każdy z nas w najbliższym czasie będzie decydował, na rzecz jakiej organizacji pożytku publicznego chce przekazać w zeznaniu rocznym 1% swojego podatku. W ramach cyklu artykułów „Przekaż 1% podatku” prezentujemy osoby i instytucje z Zambrowa, na rzecz których można przekazywać część swojego podatku.

Tym razem zachęcamy do pomocy 9-letnim bliźniakom z Zambrowa – Kacprowi i Dawidowi. Chłopcy cierpią na zaburzony rozwój psychoruchowy oraz na agenezję ciała modzelowatego. Wady te wykryto w 6. miesiącu ciąży. Chłopcy mają zaniki mięśni i problemy gastrologiczne. W dodatku jeden z bliźniaków urodził się z wadą serca. Niedawno przeszedł operację.

Obaj chłopcy potrzebują ciągłej opieki i rehabilitacji. Ponadto muszą spożywać specjalistyczne mleko, ponieważ słabo przybierają na wadze.

Bliźniaki są podopiecznymi Stowarzyszenia Szansa w Zambrowie. Chcąc przekazać 1% swojego podatku na rzecz Kacpra i Dawida, wystarczy w oświadczeniu o uzyskanych dochodach za rok 2017 składanym w urzędzie skarbowym, w rubryce przeznaczonej do wskazania organizacji pożytku publicznego, wpisać KRS 0000042927, z dopiskiem cel szczegółowy: KACPER I DAWID. Nic więcej robić nie trzeba. Urząd skarbowy przekaże w naszym imieniu niezbędne środki na konto wskazanej przez nas organizacji.Jeżeli jesteś z Zambrowa lub powiatu zambrowskiego i w rodzinie masz chorą osobę, która jest podopieczną fundacji mającej status organizacji pożytku publicznego i można na rehabilitację tej osoby przekazywać 1% podatku w ramach kampanii PIT, zgłoś się do redakcji Portalu Zambrow.org (osobiście, telefonicznie lub wysyłając e-mail). Nie odmówimy żadnej osobie potrzebującej, ani organizacji.

W kolejnych artykułach z cyklu „Przekaż 1% podatku” będziemy prezentować stowarzyszenia i prywatne osoby potrzebujące pomocy z Zambrowa i powiatu zambrowskiego, na rzecz których można przekazywać część swojego podatku. Warto poznać potrzeby lokalne i wesprzeć tych, którzy żyją blisko nas.

RN


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: