REKLAMA:

„Noworoczne czytanie na dywanie”

edukacja
15.01.2018 r., godz. 10.50
Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 6 oraz uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej Nr 5 zapoznali się z przygodami małego żółwika podczas czytelniczej akcji biblioteki szkolnej zambrowskiej "Piątki".

Drugi tydzień Nowego 2018 Roku w bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 5 upłynął po hasłem „Noworoczne czytanie na dywanie”. Uczniowie z klas I - III gromadzili się na długiej przerwie w czytelni, aby słuchać głośnego czytania książek. Tym razem przedstawicielki Klubu Czytającego Przyjaciela z kl. VIc zaproponowały swoim młodszym koleżankom i kolegom serię książeczek o żółwiku Franklinie.

Mały bohater boryka się z wieloma problemami i przeżywa trudne emocje, które nie są też obce małym dzieciom. Franklin, dzięki pomocy życzliwych mu osób znajduje rozwiązanie swoich trudności i przez to pokazuje dzieciom, jak poradzić sobie w podobnych sytuacjach. Najmłodsi czytelnicy z uwagą słuchali czytanych tekstów, trafnie odpowiadali na zadawane pytania, za co otrzymywali słodkie nagrody.

W noworocznym czytaniu przygód Franklina, wzięły udział również dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 6, które miały okazję dowiedzieć się, jak można poradzić sobie z lękiem przed ciemnością.

- „Serie książek o Franklinie, małym Kruku, słoniku Elmerze i wiele innych, to literatura dla dzieci, która ma bardzo duże walory wychowawcze i doskonale nadaje się nie tylko do wykorzystania podczas zajęć czytelniczych z elementami bajkoterapii, ale także bardzo dobrze sprawdza się też jako lektura czytana dzieciom przez rodziców.” - mówi Grażyna Wyszyńska, organizatorka „Noworocznego czytania na dywanie” w bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie.

Organizatorka „Noworocznego czytania na dywanie” za pośrednictwem naszego Portalu składa serdeczne podziękowania uczennicom kl. VIc: Julii Kolasie, Julii Olechwierowicz i Adriannie Worosilak za pomoc w przeprowadzeniu czytelniczego przedsięwzięcia.


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: