REKLAMA:

Siatkarze zagrali dla WO¦P [foto]

sport
14.01.2018 r., godz. 21.30
Siatkarze zagrali dla WO¦P [foto], 14.01.2018
Neobrand Volley Białystok stan±ł na najwyższym stopniu podium w Turnieju Siatkówki o Puchar Starosty Zambrowskiego, rozegranym dzisiaj w ramach Finału Wielkiej Orkiestry ¦wi±tecznej Pomocy. Zambrowska drużyna Jimi tym razem musiała się zadowolić drugim miejscem.

Drużyny siatkarskie już po raz siódmy przyst±piły do finału WO¦P w naszym mie¶cie. Turniej Siatkówki o Puchar Starosty Zambrowskiego w ramach XXVI Finału Wielkiej Orkiestry ¦wi±tecznej Pomocy rozegrany został dzi¶ w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1. Warunkiem uczestnictwa w imprezie było wpłacenie wpisowego w wysoko¶ci minimum 200 zł od drużyny, które zostało w cało¶ci przekazane na rzecz WO¦P.

W rozgrywkach udział wzięło 10 drużyn. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A rywalizowały: JIMI Zambrów, Scandica Team Białystok, Margo Volleyball, UKS Pierwszy Łomża, UKS Rekord Szepietowo. Za¶ w grupie B: Tutti Frutti Grodzisk Mazowiecki, Neobrand Volley Białystok, Ry¶ki Zambrów, Agrobiznes Łomża i Stary Bernat.

Każde spotkanie było podzielone na 2 sety po 25 pkt. W przypadku remisu rozgrywano tie-break do 15 pkt. O kolejno¶ci w grupie decydowała liczba zwycięstw, liczba punktów, stosunek setów i stosunek punktów.

W finale turnieju zmierzyły się zespoły Neobrand Volley Białystok oraz Jimi Zambrów. Lepsza okazała się drużyna z Białegostoku, która pokonała rywala 2:0 (25:22, 25:22). Trzecie miejsce zajęła ekipa Tutti Frutti Grodzisk Mazowiecki, która w decyduj±cym meczu zwyciężyła z Scandica Team Białystok.

Drużyny za udział w turnieju nagrodzone zostały pami±tkowymi pucharami, ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Zambrowie. Nagrody osobi¶cie wręczył Starosta Zambrowski Robert Rosiak.

Warto dodać, że po zakończonych rozgrywkach przed budynkiem szkoły, pod płaskorzeĽb± patrona placówki gen. Stefana "Grota" Roweckiego, zapalono znicze dla uczczenia pamięci Polaków poległych w walkach o nasz± Ojczyznę i tym samym upamiętnienia przypadaj±cej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległo¶ci.

Wyniki Turnieju Siatkówki o Puchar Starosty Zambrowskiego w ramach XXVI Finału WO¦P:

Tabela końcowa grupy A:
1. JIMI Zambrów
2. Scandica Team Białystok
3. UKS Rekord Szepietowo
4. Margo Volleyball
5. UKS Pierwszy Łomża

Tabela końcowa grupy B:
1. Neobrand Volley Białystok
2. Tutti Frutti Grodzisk Mazowiecki
3. Agrobiznes Łomża
4. Stary Bernat
5. Ry¶ki Zambrów

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – Neobrand Volley Białystok
II miejsce – JIMI Zambrów
III miejsce – Tutti Frutti Grodzisk Mazowiecki
IV miejsce – Scandica Team Białystok
V miejsce – Agrobiznes Łomża
VI miejsce – UKS Rekord Szepietowo
VII miejsce – Margo Volleyball
VIII miejsce – Stary Bernat
IX miejsce – Ry¶ki Zambrów
X miejsce – UKS Pierwszy Łomża

Podczas turnieju została również wyłoniona najlepsza „siódemka” zawodników:
:: Piotr Andraka – rozgrywaj±cy
:: Łukasz Tkacz – atakuj±cy
:: Michał Netter – ¶rodkowy
:: Kamil Kubiczek – ¶rodkowy
:: Bartosz Turek – przyjmuj±cy
:: Miłosz Miłkowski – przyjmuj±cy
:: Urszula Wojtach - libero

MPV zawodów został wybrany Bartłomiej Czerepuszko.

W ramach XXVI Finału Wielkiej Orkiestry ¦wi±tecznej Pomocy rozgrywany był dzisiaj również Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Zambrów, o którym pisali¶my TUTAJ. Oprócz tego do wspólnego kwestowania zachęcały panie podczas zajęć fitness, grupa płetwonurków Scubamaniak na pływalni Delfin oraz aktorzy z Teatru Młodego Aktora na scenie Centrum Kultury.

RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Je¶li chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: