REKLAMA:

Konferencja prasowa Burmistrza Miasta Zambrów [retransmisja]

samorząd
12.01.2018 r., godz. 15.00
Burmistrz Kazimierz Dąbrowski spotkał się z mediami, aby porozmawiać o najważniejszych sprawach związanych z funkcjonowaniem naszego miasta w roku 2018.

Dziś w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Zambrów odbyła się konferencja prasowa, zwołana przez Burmistrza Miasta Zambrów Kazimierza Dąbrowskiego.

W trakcie spotkania burmistrz omówił kilka ważnych tematów związanych z naszym miastem. Mówił o planach inwestycjach, wśród których są m.in.:
:: przebudowa ul. Kościuszki (800 tys. zł),
:: budowa drogi pomiędzy ulicami Podedwornego, Sadową i Sienkiewicza (500 tys. zł),
:: budowa ulicy łączącej ul. Ostrowską z ul. Willową wzdłuż Jabłonki wraz z ciągiem pieszo-rowerowym biegnącym od ul. Wodnej do ul. Ostrowskiej i przejściem pod mostem na Jabłonce wraz z remont i przebudową parkingu przy ul. Ostrowskiej (1 mln 500 tys. zł),
:: budowa kładki na ul. 71. Pułku Piechoty (500 tys. zł),
:: budowa dróg na osiedlu przy ul. Żytniej (pomiędzy ul. Żytnią a obwodnicą Zambrowa) (300 tys. zł),
:: budowa ciągu pieszego od ul. Chopina (200 tys. zł),
:: zakup gruntów pod budowę nowych dróg (700 tys. zł),
:: adaptacja budynku po SP5 do potrzeb przedszkola i żłobka (4 mln 200 tys. zł),
:: budowa ogrodzenia i placu zabaw przy budynku MG1 (160 tys. 800 zł),
:: termomodernizacja budynku MG1 (1 mln zł),
:: modernizacja oświetlenia ulic (2 mln 556 tys. zł),
:: remont Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wyszyńskiego (819 tys. zł).

Burmistrz mówił też o planowanych do zrezlizowania w tym roku programach służących poprawie jakości życia w mieście. Pierwszy nosi nazwę „Zambrów ekologicznie ogrzewany” i zakłada modernizację źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych (planuje się wymianę w 86 budynkach kotłów węglowych na gazowe), a także wymianę pieców węglowych starego typu na nowoczesne i bardziej ekologiczne urządzenia opalane pelletem czy ekogroszkiem. Przy okazji samorząd zechce stworzyć system monitoringu jakości powietrza w Zambrowie. W planach jest też realizacja zadania polegającego na montażu instalacji fotowoltaicznych na 133 budynkach jednorodzinnych w Zambrowie.

Kolejny program zaplanowany do realizacji w 2018 roku nosi nazwę „Zielony Zambrów”. W ramach tego przedsięwzięcia różne podmioty będą mogły otrzymać dotacje celowe (do 75% kosztów kwalifikowanych) na dofinansowanie kosztów inwestycji związanych z urządzeniem terenów zieleni zadrzewień i zakrzewień. Ponadto 150 tys. zł Miasto zamierza przeznaczyć na dotacje celowa dla ogrodów działkowych, które realizować będą inwestycje polegające na urządzeniu i renowacji terenów przestrzeni publicznej.

Dużym zadaniem ma być rewitalizacja koszar, która ma kosztować 3 mln 846 tys. zł. Planuje się tu budowę komórek wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Magazynowej 2, przebudowę odcinka drogi wewnętrznej przy Magazynowej 5 i 7, montaż systemu monitoringu „koszar”, zagospodarowanie terenu przy alei Wojska Polskiego 54 i 58, a także utwardzenie terenu wraz z odwodnieniem przy budynku AWP 43.

Samorząd nie zapomniał o najmłodszych mieszkańcach. Nowe place zabaw mają powstać na osiedlu przy AWP 41-43 oraz przy ul. 71. Pułku Piechoty. Będą one składać się z plenerowych siłowni, stref relaksu oraz urządzeń sprawnościowych. Samorząd przewiduje w tym przypadku dostosowanie zakresu prac do wymagań programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Otwarte Strefy Aktywności”. Oprócz tego remontem ma zostać objęty istniejący plac zabaw w parku przy ul. Cmentarnej.

Ciekawym zadaniem ma być dzierżawa terenu nad zalewem, przy tzw. kręgach z polbruku, na kawiarnię. Z budżetu miasta będzie wybudowane tam przyłącze wodociągowe, kanalizacyjne i elektryczne, natomiast sam obiekt ma wykonać podmiot, który wygrał przetarg. Jak mówił burmistrz, o taką inwestycję postulowali sami mieszkańcy. Ma być to miejsce, gdzie każdy będzie mółgł m.in. napić się kawy czy herbaty.

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji z dzisiejszej konferencji prasowej Burmistrza Miasta Zambrów Kazimierza Dąbrowskiego.ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: