REKLAMA:

Wolontariusze z „Czwórki” nagrodzeni

edukacja
10.01.2018 r., godz. 18.30
Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie zajęli pierwsze miejsce w ogólnopolskim projekcie upamiętniającym 100. rocznicę śmierci Brata Alberta Chmielowskiego.

Szkolny Wolontariat ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie działa zaledwie od września, a już może poszczycić się wieloma osiągnięciami. Jednym z nich jest zdobycie nagrody głównej w ogólnopolskim projekcie upamiętniającym 100. rocznicę śmierci Brata Alberta Chmielowskiego, zorganizowanego przez Fundację „Bo Warto” z Warszawy.

Pod koniec października, troje wolontariuszy: Elżbieta Gosk, Gabriela Krajewska i Natalia Miros z klasy VII A, wraz z opiekunami: Edytą Kossakowską – Wołpiuk i Anną Jasińską, zgłosiły chęć wzięcia udziału w projekcie. Zadaniem uczestników było wymyślenie jednej lub kilku akcji charytatywnych, w myśl św. Brata Alberta Chmielowskiego - „Im więcej kto opuszczony, z tym większą miłością służyć mu trzeba …”.

Uczniowie na początku listopada zorganizowali w szkole „Kiermasz Słodkości”, dzięki którego udało się pozyskać 650 zł. Z zebranych pieniędzy zakupiono żywność oraz środki czystości, które zostały przekazane trzem rodzinom oraz jedenastu osobom bezdomnym z terenu miasta Zambrów.

Kolejną przeprowadzoną akcją, w ramach projektu Brata Alberta Chmielowskiego, były „Słoiczki Szczęścia”. W ciągu tygodnia wolontariusze zebrali 96 słoiczków, które 6 grudnia zostały przekazane dzieciom z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Więcej na ten temat pisaliśmy w odrębnym artykule - link. Ponadto wolontariusze postanowili objąć opieką duchową dzieci z DSK oraz ich rodziny. W związku z tym 25 grudnia o godz. 18.00 w parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie została odprawiona msza święta w intencji zdrowia małych pacjentów z DSK w Białymstoku.

Relacje ze wszystkich aukcji zostały uwiecznione w postaci krótkiego filmu, który został przesłany do Fundacji „Bo Warto” w Warszawie. 3 styczna b.r., jury spośród 84 zgłoszonych konkursowych zespołów z całej Polski, wyłoniło 13 laureatów. Zambrowska „Czwórka” zajęła I miejsce i otrzymała jedną z pięciu projektowych nagród głównych.

Wręczenie nagród odbyło się wczoraj, 9 stycznia w Instytucie Papieża Jana Pawła II w Wilanowie. W czasie uroczystej gali, oprócz nagród, na uczestników czekało wspólne kolędowanie, a także słodki poczęstunek. Wolontariusze z „czwórki” mogli także po raz pierwszy zwiedzić Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

- „Nie udałoby się nam zrealizować projektu Słoiczki Szczęścia oraz uczestniczyć w uroczystej gali, gdyby nie pomoc finansowa ze strony Burmistrza Miasta Zambrów pana Kazimierza Dąbrowskiego, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni” - dziękują wolontariusze wraz z opiekunkami.

Współorganizatorami projektu byli: Fundacja „Bo Warto” z siedzibą w Warszawie, Metropolita Warszawski - Kardynał Kazimierz Nycz oraz Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie.


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: