REKLAMA:

Olimpia wraca do treningów

sport
08.01.2018 r., godz. 12.40
Dziś trener Olimpii Zambrów Wiesław Jancewicz zaplanował pierwszy w 2018 roku trening. Tym samym zambrowski trzecioligowiec rozpoczyna przygotowania do piłkarskiej wiosny.

Po miesięcznej przerwie Olimpia Zambrów wraca do treningów. Dziś o godzinie 17:30 biało-niebiescy rozpoczną przygotowania do rundy rewanżowej sezonu 2017/18. Trening odbędzie się w hali Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie. Zespół prowadzi niezmiennie trener Wiesław Jancewicz.

W najbliższych dniach, oprócz zwykłego treningu, na siłowni i boisku bocznym zawodnicy przejdą także testy sprawnościowe i wydolnościowe. Sprawdzane będą m.in. szybkość, wytrzymałość i zakresy ruchu.

Dość udana końcówka jesieni (poza porażką w ostatniej kolejce z Polonią Warszawa) rozbudziła apetyty kibiców i pozwoliła awansować Olimpii w środkową strefę ligowej tabeli. Aby wyniki biało-niebieskich były jeszcze lepsze, potrzebne są jednak wzmocnienia. Za kulisami pojawiają się pewne nazwiska, ale na razie musimy poczekać na pierwsze zimowe decyzje. Trener Wiesław Jancewicz zapowiada, że przede wszystkim będzie szukać napastnika. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Kamil Jackiewicz (6 goli) potrzebuje konkurencji w ataku.

- „Ze względu na 14 zawodników, których miałem do dyspozycji, graliśmy w ustawieniu 4-5-1 z Kamilem z przodu. Priorytetem jest pozyskanie zawodnika, który pozwoli grać na dwóch napastników. (…) Na pewno trzeba przewietrzyć trochę szatnię i przede wszystkim uzupełnić kadrę.” - powiedział nam trener Wiesław Jancewicz.

Oddech na plecach również przydałby się parze stoperów Olimpii, którzy choć zwykle stanowią zgrany duet, to kilku bramek mogli zdecydowanie uniknąć. Jeśli chodzi o defensywę, to klub liczy, że znajdzie zawodnika, który wypełni lukę po Wojciechu Zalewskim. Ten niedawno rozstał się z zambrowskim klubem.

- „Ważne jest, aby utrzymać kadrę, która jest. Z kontuzjowanych zawodników wszyscy wracają do zdrowia. Jedynie Łukasz Gryko ma problemy zdrowotne, więc on rozpocznie później, a pozostali zawodnicy mam nadzieję, że dzisiaj się zgłoszą bez żadnych problemów zdrowotnych, więc nasza kadra powinna wyglądać przynajmniej zadowalająco.” - przekazał nam trener Jancewicz.

Przypomnijmy, że w okresie przygotowawczym trener zaplanował dziewięć gier sparingowych. Ich szczegółowy terminarz znajduje się TUTAJ. Pierwszy rozegrany zostanie w Zambrowie 17 stycznia ze Stomilem Olsztyn.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: