REKLAMA:

Strażacy OSP rywalizowali w turnieju siatkarskim [foto]

straż
07.01.2018 r., godz. 18.00
Turniej siatkówki OSP powiatu zambrowskiego, 07.01.2018 r.
Strażacy OSP z terenu gminy Szumowo okazali się niepokonani w dzisiejszym turnieju siatkarskim rozegranym w Szkole Podstawowej w Srebrnej z okazji przypadającego w tym roku 20-lecia Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie w ramach powiatowego cyklu patriotycznego „Ku Niepodległej”.

Strażacy ochotnicy z terenu powiatu zambrowskiego rozegrali dzisiaj w Szkole Podstawowej w Srebrnej pierwszy turniej z okazji 20-lecia Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie w ramach powiatowego cyklu patriotycznego „Ku Niepodległej” w związku z przypadającą w tym roku rocznicą 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Starosta Zambrowski Robert Rosiak, Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman, Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie bryg. Maciej Krajewski, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie dh Marek Adam Komorowski oraz prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Zambrowie dh Bogdan Pac.

Przed rywalizacją samorządowcy i strażacy oddali cześć Polakom poległym w walkach o niepodległość naszej Ojczyzny. Po krótkim przemówieniu starosty Roberta Rosiaka przedstawiciele gmin, zarządu powiatowego ZOSP i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu zambrowskiego zapalili znicze przed pomnikiem nieopodal Szkoły Podstawowej w Srebrnej.

Do dzisiejszych rozgrywek siatkarskich stanęły cztery drużyny Oddziałów Gminnych OSP z gmin Kołaki Kościelne, Rutki, Szumowo i Zambrów. Strażacy zagrali systemem każdy z każdym. O miejscu na podium decydowały ilość wygranych meczów, liczba zdobytych punktów oraz stosunek małych punktów.

Po pełnych emocji pojedynkach nie do pobicia okazała się drużyna strażaków z Oddziału Gminnego OSP Szumowo, która wygrała wszystkie mecze. Na drugim miejscu, z dwoma wygranymi spotkaniami i jednym przegranym, uplasowała się grupa z Oddziału Gminnego OSP Zambrów. Oddział Gminny OSP Rutki w dzisiejszych zmaganiach wygrał jeden mecz i zajął trzecie miejsce. Natomiast strażakom z Oddziału Gminnego OSP Kołaki Kościelne nie udało się zwyciężyć żadnego spotkania, co poskutkowało czwartym miejscem.

Wyniki poszczególnych meczów:
Szumowo – Zambrów 2:1 (15:10, 16:18, 16:14)
Kołaki Kościelne – Rutki 0:2 (17:19, 14:16)
Szumowo – Rutki 2:1 (12:15, 15:9, 15:13)
Zambrów – Kołaki Kościelne 2:0 (15:7, 15:6)
Szumowo – Kołaki Kościelne 2:1 (11:15, 15:8, 15:8)
Zambrów – Rutki 2:0 (15:10, 15:11)

Klasyfikacja turnieju:
I miejsce – Szumowo
II miejsce – Zambrów
III miejsce – Rutki
IV miejsce – Kołaki Kościelne

Najlepszym graczem turnieju (MVP) został Komendant Powiatowy PSP w Zambrowie bryg. Maciej Krajewski, który grał gościnnie w każdym meczu po jednym secie z każdą drużyną.

Turniej w Srebrnej zapoczątkował tegoroczne rozgrywki strażaków ochotników z okazji 20-lecia Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie w ramach powiatowego cyklu patriotycznego „Ku Niepodległej”. Przed nami jeszcze 3 spotkania – 1 turniej siatkówki i 2 turnieje piłki nożnej. Najbliższe zawody odbędą się 4 lutego w Kołakach Kościelnych.

Za dzisiejsze zmagania każdej drużynie przydzielono punkty. Za wygrany mecz stosunkiem punktów 2:0 drużyna otrzymywała 3 pkt, a za wygraną 2:1 – 2 pkt. Przegrana 1:2 dawała zespołowi 1 pkt, natomiast porażka 0:2 – 0 pkt.

Klasyfikacja ogólna po I etapie zmagań strażaków:
Oddział Gminny OSP Zambrów – 7 punktów
Oddział Gminny OSP Szumowo – 6 punktów
Oddział Gminny OSP Rutki – 4 punkty
Oddział Gminny OSP Kołaki Kościelne – 1 punkt


RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: