REKLAMA:

Jasna i promienna

artykuł sponsorowany
04.01.2018 r., godz. 09.30
Wygląd naszej skóry w jasny sposób pokazuje, że coś niewłaściwego dzieje się z naszym ciałem. Szczególnie na twarzy bardzo szybko pojawiają się oznaki zmęczenia, cera robi się ziemista i pozbawiona blasku. To zupełnie przeciwieństwo do tego, co jest oznaką zdrowia. Warto więc zadbać o to, by zmęczenie nie odbijało się tak mocno na naszej twarzy.

Problemy z cerą nie zależą od wieku, lecz od różnych czynników, na które mamy wpływ. Najgorzej na wygląd skóry twarzy działają brak snu, zła dieta, stres, czy choroby. Jej wygląd może też być wynikiem niestarannej lub niedostosowanej pielęgnacji.

Jak przywrócić blask?

Szara cera wymaga szczególnej troski. Warto kompleksowo zadbać o nią zarówno odpowiednimi zabiegami pielęgnacyjnymi, jak i zmianą trybu życia. Warto pamiętać, że podstawowym zabiegiem, jaki pomoże nam odzyskać blask będzie złuszczanie martwego naskórka. Naturalnie ten proces powinien wykonać się sam, ale na skutek różnych czynników może dojść do jego zaburzenia i wtedy potrzebna jest nasza interwencja. Złuszczanie możemy wykonać za pomocą toników, peelingów lub też specjalnych maseczek. Warto w odpowiedni sposób dopasować kosmetyk zarówno do rodzaju skóry, jak i wieku. Z tych wszystkich zabiegów peeling jest najszybszym sposobem na pozbycie się starego naskórka i pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, a tym samym przywrócenie cerze świeżości. Należy jednak zwrócić uwagę na jego skład i strukturę Cera tłusta i mieszana lubią peelingi drobnoziarniste, natomiast przy wrażliwej, naczyniowej lub suchej lepiej wybierać te enzymatyczne. Warto pokusić się również o domowe sposoby. Cuda działa miód z dodatkiem jogurtu naturalnego, fusy kawy z oliwą z oliwek i cytryną.

Daj jej pić

Są różne sposoby na szarą cerę - więcej tutaj dowiemy się o odpowiednim nawilżaniu. Skóra wymaga odpowiedniej ilości wody i witamin. Tu szczególnie istotne będą C, B5 i E, które w doskonały sposób stymulują mikrokrążenie. Poza bogatymi ramami warto w miarę systematycznie stosować maseczki – bądź te kosmetyczne, bądź robione domowymi sposobami z owoców, warzyw, ziół, płatków owsianych czy przetworów mlecznych. Specjaliści doradzają, aby odpowiednio przygotować skórę do zabiegu – na przykład ziołową parówką. Skórę warto nawilżać również od środka. Pijmy więcej wody, ponieważ to najbardziej skuteczny kosmetyk, który całemu organizmowi wyjdzie po prostu na zdrowie.


Redakcja Portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych artykułów sponsorowanych, ogłoszeń i reklam. 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: