REKLAMA:

Pirat zatrzymany dopiero w Szepietowie [foto]

policja
03.01.2018 r., godz. 14.45
Fot. KPP w Zambrowie
Rajd ulicami Zambrowa bez przedniej szyby, z prędkością nawet ponad 107 km/h, wyprzedzanie na podwójnych liniach ciągłych, omijanie wysepek drogowych po niewłaściwej stronie - tak sobotnie popołudnie spędził 39-letni mieszkaniec powiatu.

Funkcjonariusze „drogówki” w sobotę około godziny 15.00 zauważyli toyotę carinę, z wybitą przednią szybą, zaparkowaną na poboczu jednej z ulic Zambrowa. Chcieli skontrolować pojazd, gdy ten nagle ruszył z miejsca. Policjanci ruszyli w pościg.

Kierowca nie reagował na policyjne sygnały świetlne ani dźwiękowe i zaczął przyśpieszać. Podczas rajdu ulicami miasta wyprzedzał na podwójnych liniach ciągłych, omijał wysepki drogowe po niewłaściwej stronie, przekraczał prędkość nawet do ponad 107 km/h, zajeżdżał drogę innym kierowcom i zmuszał ich do gwałtownego hamowania.

Kierowca toyoty drogą nr 66 dojechał do Wysokiego Mazowieckiego, gdzie dodatkowe wsparcie tamtejszych policjantów okazało się również bezskuteczne. Przejechał miasto z uszkodzonym lewym kołem, bez ogumienia na felgach i nadal podążał drogą nr 66. Dopiero w rejonie Szepietowa udało się uniemożliwić dalszą ucieczkę piratowi drogowemu, którym okazał się 39-letni mieszkaniec powiatu.

Dalszym losem kierowcy zajmie się sąd.

RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: