REKLAMA:

Może być ślisko!

pogoda
29.12.2017 r., godz. 07.50
Synoptycy z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych ostrzegają przez oblodzeniem dróg i chodników.

Synoptycy z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku prognozują stopniowy spadek temperatury poniżej zera na terenie województwa podlaskiego od dzisiaj, przez cały dzień i noc, aż do godzin porannych w sobotę, 30 grudnia. Meteorolodzy wprowadzili 1. stopień zagrożenia w związku z możliwymi oblodzeniami spowodowanymi zamarzaniem opadów deszczu.

- „ Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C, przy gruncie od -4°C do -2°C.” - informuje dyżurny synoptyk Magdalena Pękala.

Może więc być bardzo ślisko. Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza na łukach dróg, skrzyżowaniach i parkingach. Nawet najlepsza opona zimowa w kontakcie z lodem nie zapewnia bezpiecznej przyczepności, gdy prędkość jest za wysoka. 
 

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: