REKLAMA:

Spotkanie wigilijne w zespole szkół SWEiRP [foto]

świąteczne
24.12.2017 r., godz. 09.15
Spotkanie wigilijne w zespole szkół SWEiRP, 22.12.2017 r., fot. M. Szczepański
Koniec grudnia to wyjątkowy czas. Pięknie ubrana choinka, odświętnie przygotowany stół i najbliżsi, którzy na ten czas zjeżdżają się z najodleglejszych nawet zakątków - to nieodłączne elementy świąt Bożego Narodzenia. Żaden inny okres w ciągu roku nie może równać się z tym wyjątkowym czasem.

Polską tradycją jest gromadzenie się razem w miejscach, gdzie tworzymy z innymi jakąś wspólnotę, nawet najmniejszą: w miejscach pracy, w szkołach i urzędach… Również w Zespole Szkół Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy im. Janusza Korczaka w Zambrowie jest to ciągle żywa i pielęgnowana tradycja.

W środę, 20 grudnia na szkolnej auli zgromadzili się uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, a także zaproszeni goście i przyjaciele naszej szkoły, m.in. prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Łomży Roman Szmyt, Starosta Zambrowski Robert Rosiak, dyrektor Centrum Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Zambrowie Marek Dąbrowski, dyrektor Bursy Szkolnej w Zambrowie Iwona Romanek, dziekan dekanatu zambrowskiego ks. Jerzy Samsel.

Na początku dyrektor szkoły Małgorzata Leszczyńska oraz komendant Hufca Pracy w Zambrowie Grażyna Dembek przywitały wszystkich zaproszonych gości oraz przypomniały wyjątkowe znaczenie świąt Bożego Narodzenia i głębokie symboliczne znaczenie zwyczajów związanych z tym okresem. Później bożonarodzeniowe jasełka przedstawili uczniowie szkoły pod opieką Barbary Głębockiej. Można było zobaczyć nie tylko świętą rodzinę i trzech króli, ale także aniołów, króla Heroda czy alegorie diabła i śmierci.

Po wspólnym kolędowaniu był czas na składanie sobie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Na koniec wszyscy zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu, aby zasmakować tradycyjnych polskich potraw.

RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: