REKLAMA:

Najkrótszy dzień w roku i początek astronomicznej zimy

pogoda
21.12.2017 r., godz. 12.30
Dziś przypada najkrótszy dzień w roku, który będzie trwał niespełna osiem godzin. Wieczorem, w momencie przejścia Słońca przez tzw. punkt Koziorożca rozpocznie się astronomiczna zima.

Najkrótszy dzień w 2017 roku wypada dokładnie dzisiaj, 21 grudnia. Słońce wzeszło o godz. 7:42, natomiast zajdzie o 15:24. Oznacza to, że najkrótszy dzień bieżącego roku będzie trwał niespełna 8 godzin, a dokładnie 7 godzin i 42 minuty. Natomiast dzisiejsza noc, a właściwie zmrok, będzie trwał prawie 17 godzin.

Warto dodać, że dzisiaj o godz. 17:28 Słońce przejdzie przez tzw. punkt Koziorożca, a tym samym rozpocznie się astronomiczna zima. Pora roku, której symbolem jest biały puch, potrwa dokładnie 88 dni i zakończy się 20 marca 2018 roku, czyli w momencie równonocy wiosennej.

W związku z tym, że rozpoczyna się zima wielu z nas zastanawia się, czy razem z nią pojawi się jej największy symbol, czyli śnieg. Jak co roku, im bliżej świąt Bożego Narodzenia, tym bardziej wyczekujemy opadów białego puchu. Z najnowszej prognozy pogody, prezentowanej na naszym Portalu w serwisie POGODA, wynika, że opady śniegu i śniegu z deszczem występować będą dziś i w sobotę. Niestety będzie on się szybo roztapiać, ponieważ temperatura może oscylować od 2°C do 5°C. W świąteczny weekend (24-26 grudnia) prognozuje się również dodatnią temperaturę – od 6°C do 8°C. Mogą występować jedynie słabe opady deszczu.


BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: