REKLAMA:

Nie wyrzucaj jedzenia po świętach! Podziel się!

społeczeństwo
20.12.2017 r., godz. 09.00
Jak zwykle po świętach w naszych lodówkach pozostaje dużo jedzenia. Niektóre dania można zamrozić, a inne niekoniecznie. Nie wyrzucaj jedzenia! Podziel się z potrzebującymi!

Za dużo wędliny, chleba, sałatek, zupy, zbyt wiele mięsa czy ryb? Żywność jest zbyt ważna, żeby ją tak po prostu wyrzucać. Przekaż ją innym!

Każdego roku na święta kupujemy za dużo wszystkiego, a zwłaszcza jedzenia, bo przecież „nie może zabraknąć”. Czasem po prostu goście nie dopiszą i tony żywności, zanim nawet zdążą się zepsuć, lądują w koszu.

Nie wyrzucaj jedzenia! Przynieś je w poświąteczną środę, 27 grudnia w godzinach 8:00 – 19:00 do Ośrodka Wsparcia Rodziny Caritas w Zambrowie przy al. Wojska Polskiego 49. Żywność trafi do bezdomnych i innych ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji.

- „Bez sensu jest wyrzucanie jedzenia, kiedy obok nas żyją ludzie, którzy z chęcią z niego skorzystają. Potrzebujących osób w Zambrowie jest dużo. Jeśli akcja przekazywania żywności spotka się z odzewem mieszkańców Zambrowa, chcielibyśmy ją kontynuować nie tylko w okresie świątecznym, ale przez cały rok.” – informuje Barbara Reinke z OWR Caritas.

Chcesz oddać żywność, ale nie możesz jej dostarczyć? Zadzwoń pod nr tel. 881 201 455 – przyjedziemy i odbierzemy ją od Ciebie!

WŁĄCZ SIĘ DO AKCJI – TY TEŻ MOŻESZ POMÓC!


RN


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: