REKLAMA:

Wicepremier Gliński odwiedzi Zambrów

inwestycje
19.12.2017 r., godz. 12.20
Wiceprezes Rady Ministrów i minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński przyjedzie w czwartek do Zambrowa. Powodem wizyty będzie podpisanie umowy o dofinansowanie i rozbudowę Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. W. Lutosławskiego.

W najbliższy czwartek, 21 grudnia o godzinie 9:45 odbędzie się uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie i rozbudowę zambrowskiej szkoły muzycznej. W wydarzeniu tym weźmie udział wiceprezes Rady Ministrów i minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński.

Jak informowaliśmy w połowie listopada, Państwowa Szkoła Muzyczna im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie otrzymała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) dotację na budowę sali koncertowej (SZCZEGÓŁY TUTAJ). Wniosek dotyczący projektu pn. „Wzrost dostępności do infrastruktury kultury poprzez budowę sali koncertowej przy Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie” zgłoszony do ministerialnego programu został rozpatrzony pozytywnie.

O budowę sali koncertowej dyrekcja placówki zabiegała już od kilku lat. Szkoła nie ma bowiem dobrych warunków do organizowania koncertów swoich wychowanków, czy zapraszania artystów. Obecna salka koncertowa mieści zaledwie 80 miejsc. Ponadto niewielka scena uniemożliwia pełną prezentację osiągnięć uczniów. Brak jest tam też odpowiedniego wyposażenia - nagłośnienia, oświetlenia czy klimatyzacji. W budynku nie ma też pomieszczenia do ćwiczeń chóru.

W ramach projektu, mając na uwadze zidentyfikowane braki i stawiając sobie za cel jak najlepszą jakość prowadzonej w placówce działalności kulturalnej i edukacji artystycznej, zdecydowano o potrzebie rozbudowy szkoły o salę koncertową i zakupie sprzętu muzycznego. Budynek zaprojektowano jako dwukondygnacyjny (kondygnacje nadziemne i poddasze), a sala koncertowa pomieści 140-osobową publiczność oraz 16 osób na balkonie. Na najwyższej kondygnacji (poddasze) przewidziano hol, balkon sali koncertowej, pomieszczenie techniczne i magazyn. W rozbudowanym obiekcie znajdą się trzy sale prób. W piwnicy zlokalizowane zostaną sanitariaty ogólnodostępne i magazyn. Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ponadto do prowadzenia działalności kulturalnej i edukacji artystycznej w wybudowanym obiekcie planowany jest zakup sprzętu muzycznego. Będą to: fortepian koncertowy klasy mistrzowskiej, 2 fortepiany koncertowe kameralne, 3 pianina akustyczne – klasyczne, zestaw kotłów orkiestrowych.

RN


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: