REKLAMA:

Świąteczne wypieki przedszkolaków ze Srebrnej [foto]

edukacja
18.12.2017 r., godz. 17.40
Gwiazdki, choinki, mikołaje i bałwanki. To tylko niektóre kształty pierników świątecznych wykonanych przez przedszkolaków ze Srebrnej

Dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Srebrnej, wzorem lat ubiegłych, na zajęciach zamieniły się w profesjonalnych cukierników. W miniony piątek, 15 grudnia 5- i 6-latki pod kierunkiem wychowawczyni Marii Wyrzykowskiej tworzyły tradycyjne, świąteczne pierniki.

Mąka, woda, jajka i inne produkty w czarodziejski sposób stawały się ciastem, z którego następnie każdy wycinał własny kształt ciasteczek. Wśród nich znajdowały się m.in. gwiazdki, choinki, mikołaje, bałwanki i wiele innych autorskich kształtów. Na twarzach dzieci było wiele radości, zwłaszcza przy dekorowaniu słodkości według własnych pomysłów.

- „W ostatnim etapie produkcji smakołyków, czyli w ich pieczeniu z pomocą przyszła nam nieoceniona Pani Ania, której serdecznie dziękujemy za pomoc. W efekcie powstały wspaniałe, smakowite pierniki, których zapach rozchodził się po całej szkole.” - relacjonuje Maria Wyrzykowska, wychowawczyni grupy 5-6 latków.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: