REKLAMA:

Policja apeluje - nie bądźmy obojętni!

policja
18.12.2017 r., godz. 17.20
Okres zimowy, gdy temperatury spadają poniżej zera to bardzo trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu, dlatego zambrowscy policjanci apelują do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu - reagujmy, wezwijmy pomoc i nie dajmy zamarznąć!

Okres jesienno-zimowy, zwłaszcza gdy temperatury spadają poniżej zera to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku oraz niezaradnych życiowo i nadużywających alkoholu. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu.

Policjanci w tym czasie odwiedzają miejsca, gdzie mogą przebywać takie osoby. Kontrolują między innymi pustostany, klatki schodowe i piwnice. Składają również wizyty u osób w podeszłym wieku. Namawiają do korzystania z noclegowni oraz informują o innych formach pomocy, jakie oferują instytucje pomocowe.

Funkcjonariusze z KPP w Zambrowie apelują o czujność i wrażliwość w stosunku do osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu i potrzebujących pomocy o to, by nie pozostawać obojętnym wobec osób pozostających w trudnej sytuacji życiowej, które często zdane są tylko na siebie. Gdy widzimy człowieka, któremu grozi zamarznięcie, niebezpieczeństwo - reagujmy. Wystarczy telefon pod numer alarmowy 112 lub policyjny 997.

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: