REKLAMA:

Hej kolęda, kolęda w SP3 [foto]

edukacja
15.12.2017 r., godz. 20.20
Hej kolęda, kolęda w SP3
Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia zagościła w Szkole Podstawowej Nr 3 w Zambrowie, gdzie zorganizowano uroczyste kolędowanie.

Kultywując tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia, dziś w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie odbyło się kolędowanie. Przygotowały je nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej wraz z uczniami.

Na uroczystość zaproszona została społeczność szkolna oraz rodzice uczniów klas I-III. W trakcie akademii na scenie kolejno pojawiali się uczniowie, którzy śpiewali przed publicznością kolędy. Rozbrzmiewały nastrojowe teksty, takie jak: „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy śliczna panna”, „Lulajże Jezuniu”, „Cicha Noc”, „Jezus malusieńki”, czy „Do szopy hej pasterze”. Niektóre świąteczne utwory uczniowie „Trójki” wykonywali nawet na instrumentach – skrzypcach i akordeonie.

Różnorodne wykonania kolęd przypominających zbliżający się świąteczny czas zachęcały uczniów, rodziców i nauczycieli do wspólnego śpiewania. Na uroczystości panowała radosna i podniosła atmosfera. Warto dodać, że oprócz występów wokalnych były też recytacje wierszy, pokaz tańca, a nawet bożonarodzeniowy quiz dla rodziców. Całość dopełnił oryginalny wystrój sali.

Główną ideą akademii było kultywowanie polskiej tradycji wspólnego kolędowania, ale przede wszystkim była to doskonała okazja do spotkania się i integracji wśród społeczności klas I-III.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: