REKLAMA:

Jasełka, kolędy i świąteczny nastrój w MP6 [foto]

edukacja
15.12.2017 r., godz. 21.00
Jasełka, kolędy i świąteczny nastrój w MP6
Święta Bożego Narodzenia to czas pełen radości i okazywania sobie wzajemnie miłości. Są to również najpiękniejsze święta, na które najbardziej czekają dzieci. Z tej okazji w Miejskim Przedszkolu Nr 6 w Zambrowie odbywają się spotkania opłatkowe z rodzicami. Byliśmy z aparatem na jednej z takich uroczystości.

Tradycje Bożonarodzeniowe są inspiracją do wspólnych spotkań opłatkowych z rodzicami i dziećmi we wszystkich grupach przedszkolnych Miejskiego Przedszkola Nr 6 w Zambrowie. Świąteczne spotkania organizowane są tam od 14 grudnia.

W każdej grupie dzieci przedstawiają swoim rodzicom świąteczny program, najczęściej są to tradycyjne jasełka. Uroku występom dodają piękne stroje małych aktorów, scenografia oraz wspólne śpiewanie kolęd. Dziś udało nam się uchwycić na zdjęciach maluchy z grupy XII (6-latki), które świąteczną akademię przygotowały pod opieką swoich wychowawczyń: Edyty Giero i Małgorzaty Łady.

Przedstawienie przeniosło widzów do stajenki z Maryją, Józefem i malutkim Jezusem. Do stajenki przywędrowali pastuszkowie, a królowie przynieśli dary. Wszystkich swoją opieką otaczały aniołki.

Akademia była dopięta na ostatni guzik: kostiumy, dekoracje, śpiew (przy gitarowym akompaniamencie siostry Laury) oraz znajomość tekstów. Na twarzach rodziców, przyglądających się występom swoich pociech, widać było radość.

Po przedstawieniu maluchy otrzymały prezenty od Świętego Mikołaja. Dodatkowo wszyscy mogli skosztować słodkich niespodzianek, przygotowanych przez Radę Rodziców.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: